Jump to content

GPCI - Czyli o ukrytej funkcji słów kilka

Serwer GPCI Funkcja

60 replies to this topic

#1 Ventron

Huge Clucker

• Użytkownicy
  • 266 posts

Posted 28 January 2012 - 08:56

Siemka, w tym poście chciałbym powiedzieć kilka słówna temat ukrytej funkcji w SA:MP jaką jest GPCI
native gpci(playerid, const serial[ ], maxlen);

Nikt dokładnie nie wie na co ta funkcja jest, i dlaczego została ukryta możliwe że jest przeznaczona dla jakiś oficjalnych serwerów SA:MP. Wiadomo że funkcja zwraca kod który jest stały, lecz zmienia się wraz z formatowaniem systemu, więc ma to jakiś związek z Windowsem. Aby można było używać funkcji wystarczy wkleić native gpci(playerid, const serial[ ], maxlen); na początek skryptu

Przykład:
public OnPlayerConnect(playerid)
{
	new str[140];
	new ps[100]; // Zmienna przeznaczona dla funkcji GPCI

gpci(playerid, ps, sizeof(ps));
	format(str,sizeof(str), "Twój serial to: %s", ps);
	SendClientMessage(playerid, -1, str);

return 1;
}

Funkcje zamieszczam bardziej jako ciekawostkę niż coś czego będzie się używać w skrypcie. Dlaczego ? dlatego że ta funkcją nie ma dokładniejszego wytłumaczenia co dokładnie robi i dlaczego została ukryta.

I'm so sick of this shit.

#2 lopeZ

nil

• Użytkownicy
  • 760 posts

Posted 04 February 2012 - 20:38

:o Skąd o niej wiesz? Jeśli zmienia się wraz z formatowaniem systemu to pewnie jest to coś w rodzaju seriala (jak w MTA).

Edited by lopezloo, 04 February 2012 - 20:43.

#3 Restorer

Gangsta

• Użytkownicy
  • 461 posts

Posted 04 February 2012 - 20:54

new str[140];

Za duży string.

A tak wracając do tematu, opublikuj ją na sa-mp, zamkną Twój temat bardzo szybko :D

Podpinam się do pytania.

Edited by Restorer, 04 February 2012 - 20:54.

#4 Ventron

Huge Clucker

• Użytkownicy
  • 266 posts

Posted 04 February 2012 - 21:19

Z pewnego forum które już nie istnieje. A dokładniej Andreas-Market.com. Informacje na temat tej funkcji są zawarte też na innym zagranicznym forum, wystarczy wpisać w google "SA-MP GPCI" :)

P.S
Tak po za tym to interesuje mnie czym jest skrót GPCI ?
Get
Player
C?
I?
Może ktoś pomoże rozszyfrować ? :>

Edited by Ventron, 04 February 2012 - 21:25.

#5 Madzior

#neversurrender

• Użytkownicy
  • 73 posts

Posted 04 February 2012 - 22:09

O matko ! :o Skąd ! Gram w to cholerstwo trzeci rok i nigdy nie słyszałem o takich dziwadłach. Jak to naprawdę działa z chęcią tego użyję.
Jak sobie tak teraz myślę to mam uczucie, że samp to jakaś sekta O.o ukryte funkcje O.o

Może jakieś Client ID albo Client Identificator

Dołączona grafika

#6 Ventron

Huge Clucker

• Użytkownicy
  • 266 posts

Posted 04 February 2012 - 22:14

Wyświetl postUżytkownik Madzior dnia 04 February 2012 - 22:09 napisał

O matko ! :o Skąd ! Gram w to cholerstwo trzeci rok i nigdy nie słyszałem o takich dziwadłach. Jak to naprawdę działa z chęcią tego użyję.
Jak sobie tak teraz myślę to mam uczucie, że samp to jakaś sekta O.o ukryte funkcje O.o

Może jakieś Client ID albo Client Identificator

Ja jednak nie radzę tego używać bo nie wiadomo na 100% czy ten "serial" zwracany od gracza jest unikalny. Najlepiej byłoby zapuści c ten kod na jakimś popularnym serwerze żeby zapisywał seriale graczy w pliku, i później porównać je czy są unikalne. Jakby tak było to może byłby jakiś sposób na cheaterów i ich zmienne IP :D.

A tak po za tym to ciekawe czy są jeszcze jakieś ukryte funkcje ;p

I jeszcze jedno, z tej funkcji na 85% korzystają oficjalne serwery SA:MP, dlaczego ? dlatego że ta funkcja została odkryta za czasów SA:MP 0.3b i wiele razy była publikowana na stronie SA:MP, raczej Kalcor do obecnej wersji zdążył by już ją usunąć ;p

Edited by Ventron, 04 February 2012 - 22:19.

#7 Madzior

#neversurrender

• Użytkownicy
  • 73 posts

Posted 04 February 2012 - 22:28

No racja. Jakby nikt nie używał to by to usunął Kalcor.

Skoro mowa o wrzuceniu tego na jakiś serwer. Może administracja GTAM poprosi administrację Harvesta żeby właśnie oni spisali te seriale i sprawdzili unikalność. Tylko ciekawe co jeszcze ta funkcja robi ;] Naprawdę czuję się jak w jakiejś sekcie :D

Dołączona grafika

#8 MrSpy0x22

Big Clucker

• Użytkownicy
  • 145 posts

Posted 05 February 2012 - 00:42

Mi się też skrót kojarzy z Get Player Client ID.

Ogólnie mnie tylko zastanawia dlaczego na wiki tego nie ma ?
Po grzyba SA-MP Team miałby ukrywać te funkcje ? Czyżby byli bardziej porąbani niż mi się wydaje ? :mellow:
Nie wiem czy ktoś próbował to sprawdzać ale ja sprawdzę skuteczność tej funkcji w następnej czasie (o ile to nie żart) i chociaż przepełnień serwera nie mam to trochę ludzi jednak gra więc będzie z czym porównywać zwrócony serial. Jeżeli to będzie w jakąś stopniu skuteczne to cholerka będzie fajny kop dla "mam zmienne IP jestem kimś" bo jakoś chwasta trzeba w końcu wyrwać !

Pozdrawiam.

Dołączona grafika

#9 Starter

Drive

• Użytkownicy
  • 756 posts

Posted 05 February 2012 - 01:12

I się na koniec okaże, że to jakiś spisek twórców ACTA i funkcja służy do tworzenia tuneli dla robaków sprawdzających co gracze mają na komputerach ; p

#10 ownede

Gangsta

• Użytkownicy
  • 600 posts

Posted 05 February 2012 - 02:09

Stare to już dość, funkcja zwraca "serial" komputera gracza. Taką sumę kontrolną.
Jednak jest mocno niedopracowana i zdarzają się różne akcje.
Głośno było o tym na markecie.

Nazwa prawdopodobnie pochodzi od GetPlayerComputerID.

Stosowanie do banowania nie ma sensu, zbyt duże ryzyko false positive.

Wyświetl postUżytkownik Ventron dnia 04 February 2012 - 22:14 napisał

I jeszcze jedno, z tej funkcji na 85% korzystają oficjalne serwery SA:MP, dlaczego ? dlatego że ta funkcja została odkryta za czasów SA:MP 0.3b i wiele razy była publikowana na stronie SA:MP, raczej Kalcor do obecnej wersji zdążył by już ją usunąć ;p

Korzystają, jednak (w większości) tylko w celu sprawdzenia unikalności.

Edited by Kacper Smółkowski, 05 February 2012 - 02:20.

[18:10:44] |Restorer|: fajny jesteś, mogę Cię dotknąć ?
[18:10:54] Kacper Smółkowski (ownede): jesteś idiotą, możesz się odsunąć?

#11 Ventron

Huge Clucker

• Użytkownicy
  • 266 posts

Posted 05 February 2012 - 12:22

@up Jakie akcje ? Ja tak dawno z ciekawości zapuściłem ten kod by zapisywał serial w pliku na moim testowym serwerze. Za każdym razem kod był taki sam, zmienił się jedynie po formacie systemu :P

P.S

Possible or not? 6x same gpci! - SA-MP Forums - Ten temat był aktywny 12 godz temu (Tak mówi google).
Widać co się dzieje jeżeli napiszemy coś na temat funkcji GPCI na forum SA:MP ;p

Edited by Ventron, 05 February 2012 - 13:55.

#12 ownede

Gangsta

• Użytkownicy
  • 600 posts

Posted 05 February 2012 - 15:22

Były różne problemy, chodzi o to, żeby takiego ID nie było łatwo zmienić.

#13 Ventron

Huge Clucker

• Użytkownicy
  • 266 posts

Posted 05 February 2012 - 17:08

Łatwo zmienić się nie da trzeba najpierw sformatować system a to zajmuję dużo czasu :]

#14 Gambolputty

Big Clucker

• Użytkownicy
  • 69 posts

Posted 05 February 2012 - 17:11

Każdy temat o gpci bedzie znikal z forum SA:MP (sam raportuję jak tylko zobaczę), powód jest idiotycznie prosty - wygenerowany przez tą funkcję serial BARDZO łatwo zmienić, ale w zasadzie około 1% populacji wie jak to zrobić (cieszę się że nawet OP nie ma pojęcia jak to działa xD) i tak ma pozostać, bo ban na serial użyty przez admina z mózgiem (czyli 80% serwerów w tym wiekszośc polskich odpada) jest ostatecznym narzedziem w walce z upierdliwymi osobnikami + ze wzgledu na false positive'y, lepiej uniknąc setek tematów typu "zbanowałem serial i x graczy nie może wejśc na serwer"

42 zbanowane seriale here

Edited by Gambolputty, 05 February 2012 - 17:12.

#15 XenoN

GTA V Fan

• Zarząd
  • 581 posts

Posted 05 February 2012 - 19:09

Wyświetl postUżytkownik Gambolputty dnia 05 February 2012 - 17:11 napisał

Każdy temat o gpci bedzie znikal z forum SA:MP (sam raportuję jak tylko zobaczę), powód jest idiotycznie prosty - wygenerowany przez tą funkcję serial BARDZO łatwo zmienić, ale w zasadzie około 1% populacji wie jak to zrobić (cieszę się że nawet OP nie ma pojęcia jak to działa xD) i tak ma pozostać, bo ban na serial użyty przez admina z mózgiem (czyli 80% serwerów w tym wiekszośc polskich odpada) jest ostatecznym narzedziem w walce z upierdliwymi osobnikami + ze wzgledu na false positive'y, lepiej uniknąc setek tematów typu "zbanowałem serial i x graczy nie może wejśc na serwer"

42 zbanowane seriale here
W sumie racja, jak ogarnięty admin chce pozbyć się klienta - używa tej zabawki. Jakby było to popularne, to byśmy mieli gotowe, podane na tacy zmieniacze "GPCI".

Dołączona grafika Dołączona grafika

XB LIVE: GTAVpl, PSN: GTAVpl,
GFWL: GTAMpl/GTAVpl

#16 MrSpy0x22

Big Clucker

• Użytkownicy
  • 145 posts

Posted 06 February 2012 - 18:14

To ID nie jest jednak takie unikalne jak bym chciał.
Jedna osoba u mnie na serwerze ma takie samo ID jak kilku innych (w tym także stałych) graczy.
Ktoś dobrze stwierdził, że można to używać do identyfikacji gracza (ale nie na pewniaka) ale "czarna lista" chyba jednak odpada .

Zło (n00by) znów wygrało ... <_<

Dołączona grafika

#17 Delavor

Big Clucker

• Użytkownicy
  • 127 posts

Posted 06 February 2012 - 22:45

Dziwi mnie fakt, że ekipa sampa nie może zrobić pobierania np. mac adresu (choć i to łatwo zmienić) albo czegoś innego.
Ktoś wie może jaką to ma długość stringu?

#18 ownede

Gangsta

• Użytkownicy
  • 600 posts

Posted 06 February 2012 - 23:17

w chuuj 32 znaki.

Edited by Kacper Smółkowski, 06 February 2012 - 23:18.

#19 Gamer_Z

Tak, prawdziwy.

• Użytkownicy
  • 12 posts

Posted 07 February 2012 - 00:00

Funkcja jest (niestety) całkowicie bezyżyteczna gdyż wiem CO pobiera i KIEDY się zmienia serial...
Ominięcie jest banalnie proste i nawet mozna to zrobic nie robiąc formata ani nie zmieniając nazwy komputera.. lecz inną nazwe (TIP TIP!!!)..

#20 Pabi

Mastah

• Użytkownicy
  • 292 posts

Posted 07 February 2012 - 00:10

Użytkownika? :F

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users