←  [SA-MP] Poradniki oraz Tutoriale

Grand Theft Auto & Multiplayers

»

Obniż ping

- zdjęcie XenoN 27 paź 2011

Wielu z Was może mieć problem z wysokimi pingami w grze. By uniknąć kupowania nowego łącza wykonaj kilka czynności. W tej części artykułu dowiecie się: w jaki sposób zmniejszyć swój ping w grach sieciowych.

Ten artykuł polecam wszystkim, którzy nie są zdolni grać normalnie online, z powodu wysokiego pingu. Na pewno zdarzyło się Wam, że Wasz ping ewidentnie odstawał od pingów innych graczy na serwerze. Poniżej znajdziecie porady w jaki sposób obniżyć ping. To lecimy!


Torrenty, p2p, przeglądarki, komunikatory, czyli skleroza nie boli, ale ping ma rozmiary Mount Everest.

Podstawowa zasada: nigdy, ale to nigdy, nie pobierajcie z sieci plików na swój komputer podczas gry w multiplayery. To jest najczęstszy powód sporego pingu. Programy p2p, komunikatory, czy tez menadżery pobierania rezerwują sobie pewny zasób łącza, przez co opóźnienie do serwera jest naprawdę duże (niekiedy sięgające 1000 ms). Jeżeli zapomnieliście wyłączyć jakiś z z programów (eMule, Bearshare, BitComet, μTorrent, Gadu-Gadu i podobne) to niezwłocznie wykorzystajcie kombinację Alt+Tab i zróbcie to co należy.

Dołączona grafika

Rys. 1 - Torrent to wróg dla multiplayerów. Jest najczęstszą przyczyną tzw. lagów.


Stodwudziestkiósemki nie mają szans.

Niestety, ale jeżeli prędkość Waszego łącza jest niska (np. 128 kbit) to nie macie co liczyć na niski ping. Niestety, ale takie są prawa dzisiejszego świata. Pozostaje Wam jedynie przyzwyczaić się to takiego pingu, bądź też zakupić szybsze łącze (512 kbit zdecydowanie wystarczy).
Dołączona grafika

Rys. 2 - Niestety, ale wolne łącza nie sprzyjają graniu w sieci.

Spyware, czyli wrog graczy.

Zło. To odczuwam, kiedy myślę o spyware. Ile to on mi szkód wyrządził kiedy bylem jeszcze nieświadomym internautą... . Teraz, po pewnych doświadczeniach, pozostaje mi jedynie przestrzec Was przed spyware, gdyż potrafi on niesamowicie obciążyć łącze. Polecam Wszystkim programy takie jak Ad-aware, czy tez Spybot - Search & Destroy. Chwila skanowania i ping może być nawet 2-krotnie niższy! Jeśli nie wiecie co to spyware polecam wikipedię. Poza tym warto wyczyścić rejestr z wszelakich odpadów. Tu przyda się program CCleaner.
Dołączona grafika

Rys. 3 - Spyware rozkrada twój komputer. Przeskanowanie komputera może obniżyć "lagi".


15 000 km internetowej żeglugi.

Również jeden z powodów, dla którego ping może być naprawdę spory. Jeżeli mieszkasz w Polsce, a wchodzisz na serwer, który jest postawiony np. w Stanach Zjednoczonych, to nie dziw się, że opóźnienie do serwera sięga 200-300 milisekund. W tym wypadku pozostaje przenieść się na inny serwer, najlepiej taki, który jest bliżej Twojego miejsca zamieszkania.Dołączona grafika

Rys. 4 - Niestety ale lokalizacja serwerów ma znaczenie. Twoje pakiety muszą przebyć długa drogę

telekomunikacyjnymi światłowodami. Im gorsze połączenie tym wyższy masz ping.


Houston, Houston, mamy zakłócenia.

Jesteś posiadaczem radiówki? To unikaj deszczu i wszelkich innych zakłóceń. Niestety, ale to jest jedna z głównych wad sieci radiowych. Otóż jest ona bardzo podatna na zakłócenia. Tutaj generalnie nie ma dobrego rozwiązania. Wazne jest dobre położenie anteny.
Użytkownik Arctos edytował ten post 02 listopad 2011 - 02:46
Odpowiedz