Skocz do zawartości

Rekord GTA V pobity! Call of Duty zarobiło miliard w 24h [AKTUALIZACJA]

GTA V Call of Duty

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 BlacK

Justice League Member ;>

• Redaktorzy
  • 698 postów

Napisano 07 listopad 2013 - 13:16

Dołączona grafika

GTA V w ciągu 24h "zarobiło" 800 milionów dolarów, tym samym osiągając rekord sprzedaży w tej kategorii. Mało kto się chyba spodziewał, że ten rekord zostanie tak szybko pokonany. A jednak! Najnowsza produkcja Infinity Ward czyli Call of Duty Ghosts zarobiło w ciągu doby miliard dolarów. Wprawdzie nie jest to wynik rozesłanych egzemplarzy do właścicieli, a jedynie do sklepów, jednak robi to wrażenie. Call of Duty Black Ops 2, czyli poprzednia część zarobiła "zaledwie" 500 milionów dolarów w dniu premiery. Warto jednak przypomnieć, że CoD Ghosts wyszedł na PS3, X360 oraz PC, czym nie mogło się pochwalić GTA V. Call of Duty wyjdzie również na Next-Geny (XO, PS4) więc zapewne również i tam uda im się pobić różne rekordy. Nie pozostaje nic innego jak pogratulować Activision takiego wyniku.

Edit:

A jednak nie! Dennis Durkin z Activision informuje, że sprzedało się nie tylko gorzej od GTA V, a nawet od zeszłorocznego Black Ops'a 2! Jednak wielu graczy wstrzymuje się z zakupem do czasu wyjścia nextgenów. Dla przykładu Battlefield 4 sprzedał się o 69% gorzej od "trójki", a Assassin's Creed IV Black Flag o 60% od Assassin's Creed III.

#2 How high

ZTM - Zmęczony Tym Wszystkim

• Użytkownicy
  • 705 postów

Napisano 07 listopad 2013 - 13:25

Eeeeeej chwila, nie siejmy fermentu ani nie róbmy gówno burzy.
EA się po prostu wycwaniło, bo liczyli ilość sprzedanych egzemplarzy DO SKLEPÓW jako zysk, a rockstarsi od razu liczyli sprzedaż klientom końcowym.
Ale ea będzie robiło wszystko żeby pokazać że oni są najlepsi w branży... argh.
Dołączona grafika
Nadgorliwość gorsza od faszyzmu...

#3 Hyper

RolePlay Pros

• Użytkownicy
  • 27 postów

Napisano 07 listopad 2013 - 13:35

Oj, dziwnie to brzmi. Rockstar przecież nie jest w stanie monitorować tego ilu klientów kupiło grę rzeczywiście w sklepie, gdyż sklepy kupują hurtowo, a potem nie wysyłają żadnych zestawień sprzedaży 24/7, aby RS mógł to monitorować. Dodatkowo nie EA, a Activision.

Użytkownik Hyper edytował ten post 07 listopad 2013 - 13:36

#4 BlacK

Justice League Member ;>

• Redaktorzy
  • 698 postów

Napisano 07 listopad 2013 - 14:09

Wyświetl postUżytkownik How high dnia 07 listopad 2013 - 13:25 napisał

EA się po prostu wycwaniło, bo liczyli ilość sprzedanych egzemplarzy DO SKLEPÓW jako zysk, a rockstarsi od razu liczyli sprzedaż klientom końcowym.
Ale ea będzie robiło wszystko żeby pokazać że oni są najlepsi w branży... argh.

Pomyliłeś EA z Activision. EA z FPS'ów ma BF i MoH. :)

#5 Key

Gangsta

• Użytkownicy
  • 511 postów

Napisano 07 listopad 2013 - 17:27

Co w tym takiego skoro COD jest na wszystkie platformy, gdyby GTA V było również wydane na PC to w życiu nie pobiliby tego rekordu sprzedaży. :)

#6 How high

• Użytkownicy
  • 705 postów

Napisano 08 listopad 2013 - 12:17

@Up
o to to , i o to chodzi, dla tego pana specjalnie w prezencie za tok myślenia:
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#7 CallahanPL

High-roller

• Użytkownicy
  • 826 postów

Napisano 08 listopad 2013 - 20:10

Na pewno Hamerykanie przyczynili się do pobicia tego rekordu. Oni są podjarani strasznie na te kotlety.

#8 Enerv

• Użytkownicy
  • 145 postów

Napisano 08 listopad 2013 - 20:17

Jak się teraz nazywa najnowszy CoD? Bo straciłem zainteresowanie serią po MW3, a może warto obczaić co nowego w jesieno-deszczowe dni.

Edit:
Dobra, mam - Ghosts. Jednak szkoda czasu i siana. W tym roku nie będzie już chyba gier z klasy AAA. Dopiero w '14 ma się pojawić kilka dobrych tytułów w tym także jeden za którym czekam, a w zasadzie dwa. Wyścigi al'a TDU - The Crew i Watch_Dogs.

Użytkownik Enerv edytował ten post 08 listopad 2013 - 20:21

Dołączona grafika

#9 BlacK

Justice League Member ;>

• Redaktorzy
  • 698 postów

Napisano 08 listopad 2013 - 21:27

@up

Need for Speed Rivals
Killzone Shadow Fall
Forza Motorsport 5
Gran Turismo 6

To tylko kilka propozycji. No i też AAA to nie zawsze super gra (np. CoD Ghosts, ostatnie Need for Speedy (z wyjątkiem Hot Pursuit) itp.). Dużo jest ciekawych gier indie :).

PS: Aktualizacja newsa. Jak się okazało, wynik ten jest nieważny. GTA V wciąż pozostaje na szczycie.

Użytkownik BlacK edytował ten post 08 listopad 2013 - 21:41

#10 Enerv

• Użytkownicy
  • 145 postów

Napisano 09 listopad 2013 - 15:54

Wyświetl postUżytkownik BlacK dnia 08 listopad 2013 - 21:27 napisał

Need for Speed Rivals
Killzone Shadow Fall
Forza Motorsport 5
Gran Turismo 6

O, o! W resztę, czyli; KZ się nie wgrywałem w Forzę nie miałem przyjemności, bo nie posiadam konsoli od Microsoftu, a NFS jak NFS - pisałem już na jego temat gdzieś na jakimś portalu z grami (bodaże gram.pl), że to ta sama gra co poprzednik tylko bez loadingów. Na pewno Rivals nie kupię, ale być może ściągnę zobaczyć co się zmieniło. Przestałem kupować gry od EA jak tylko wydali The Run. Krótkie, nudne i gorsze od wersji mobilnej (to już Real Racing 3 na iPhone jest bardziej fascynujący). SimCity miało być dobrym odzwierciedleniem symulatora miast, a jest arcadówką dla 7 latków z cukierkową grafiką i goniącą za The Sims ilością dodatków - żenua.
Dołączona grafika

#11 BlacK

Justice League Member ;>

• Redaktorzy
  • 698 postów

Napisano 09 listopad 2013 - 17:38

Ja na NFS'a nie czekam, ale może kupię po promocji. Klimaty Hot Pursuita mi się podobają.

#12 How high

• Użytkownicy
  • 705 postów

Napisano 11 listopad 2013 - 22:09

Fajnie by było jakby oprócz GT również jakiś symulator tirów był na ps3, dokupiło by się potem oculus rift jak wyjdzie, do tego kierownicę i wio. :)
Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych