Skocz do zawartości

Stare, dobre (?) VC-MP

vc-mp vice city multiplayer

141 odpowiedzi w tym temacie

#1 adamale

Tylko lub aż

• Użytkownicy
  • 55 postów

Napisano 31 październik 2011 - 19:16

Cześć. Jestem ciekaw czy znajdzie się na forum ktoś kto grał w VC-MP w 2005/2006, gdy na fali była jeszcze wersja 0.1 (zwłaszcza 0.1d), kiedy to jeszcze nikt nie myślał o SA-MP. Jak wspominacie tamte czasy? Na jakim serwerze spędzaliście najwięcej czasu? Jak zaczęła się wasza przygoda z tym multi?

#2 Starter

Drive

• Użytkownicy
  • 756 postów

Napisano 31 październik 2011 - 19:22

Ja grałem w 0.1d! Uważam, że to ostatnia dobra wersja tego multi. Chyba głównie się wszyscy zbierali na serwerze littlewhitey'a. Posiadałem nawet własny klan, który osiągał sukcesy podczas wszelkich klanówek i takich tam imprez. Bardzo dobrze wspominam te czasy, poznałem świetnych ludzi (m.in. dvl, którego pozdrawiam), z którymi i później grałem w multi. Szkoda, że te czasy już nie wrócą, bo świetnie się bawiłem ;)

#3 adamale

Tylko lub aż

• Użytkownicy
  • 55 postów

Napisano 31 październik 2011 - 19:30

Wyświetl postUżytkownik Starter dnia 31 październik 2011 - 19:22 napisał

Uważam, że to ostatnia dobra wersja tego multi.
Też tak uważam, mimo że mam okazje testować jego najnowsze buildy. 0.1d było pierwszą wersją w jaką zacząłem grać zdaje się na początku 2006 i muszę przyznać, że mimo braku rozbudowanych skryptów czy przeglądarki serwerów, to frajda z gry była niesamowita :D

Chyba głównie się wszyscy zbierali na serwerze littlewhitey'a.
No tak, LW był zdecydowanie najlepszym serwerem. Ale pamiętam, że dość często wchodziło się na jakieś 2 inne, zdaje się czeski i rosyjski, nie kojarzę jednak ich nazw.

Posiadałem nawet własny klan, który osiągał sukcesy podczas wszelkich klanówek i takich tam imprez.
Co do klanów, to może zbyt wiele ich nie było, ale każdy prezentował jakiś poziom. Dobre czasy :)

#4 XenoN

GTA V Fan

• Zarząd
  • 581 postów

Napisano 31 październik 2011 - 19:31

Ja grałem w 0.1d! Uważam, że to ostatnia dobra wersja tego multi. Chyba głównie się wszyscy zbierali na serwerze littlewhitey'a. Posiadałem nawet własny klan, który osiągał sukcesy podczas wszelkich klanówek i takich tam imprez. Bardzo dobrze wspominam te czasy, poznałem świetnych ludzi (m.in. dvl, którego pozdrawiam), z którymi i później grałem w multi. Szkoda, że te czasy już nie wrócą, bo świetnie się bawiłem ;)

Starter ty z vc-mp?:D zawsze myślałem, że MTA :D . No na LW fajnie się lamiło. To była przyjemna gra, spawn w 0.5 sec. Elegancko

Dołączona grafika Dołączona grafika

XB LIVE: GTAVpl, PSN: GTAVpl,
GFWL: GTAMpl/GTAVpl

#5 Starter

Drive

• Użytkownicy
  • 756 postów

Napisano 31 październik 2011 - 20:10

Wyświetl postUżytkownik XenoN dnia 31 październik 2011 - 19:31 napisał

Starter ty z vc-mp? :D zawsze myślałem, że MTA :D . No na LW fajnie się lamiło. To była przyjemna gra, spawn w 0.5 sec. Elegancko
Pogrywałem w MTA, ale fajniejszych ludzi poznawałem w VC-MP i klimat mi bardziej odpowiadał, więc głównie w VC-MP grałem.

#6 Yaceq

Big Clucker

• Użytkownicy
  • 60 postów

Napisano 22 listopad 2011 - 15:28

Wyświetl postUżytkownik adamale dnia 31 październik 2011 - 19:30 napisał

Też tak uważam, mimo że mam okazje testować jego najnowsze buildy. 0.1d było pierwszą wersją w jaką zacząłem grać zdaje się na początku 2006 i muszę przyznać, że mimo braku rozbudowanych skryptów czy przeglądarki serwerów, to frajda z gry była niesamowita Dołączona grafika

No tak, LW był zdecydowanie najlepszym serwerem. Ale pamiętam, że dość często wchodziło się na jakieś 2 inne, zdaje się czeski i rosyjski, nie kojarzę jednak ich nazw.
Brak wyszukiwarki był poniekąd plusem 0.1a-d. Wszyscy grali na LW, ewentualnie na czeskim o którym wspomniałeś - gta.hostis.net ;)
I właśnie, brak skryptów, rejestracji nicków, kasy w grze a zabawa była świetna i trudno było na LW się dostać w godzinach szczytu. To były czasy... :D

Wyświetl postUżytkownik adamale dnia 31 październik 2011 - 19:30 napisał

Co do klanów, to może zbyt wiele ich nie było, ale każdy prezentował jakiś poziom. Dobre czasy Dołączona grafika
Sporo klanów było jak na scenę VC-MP. AoD, TBP, IA, DS. Chyba tyle z czasów 0.1d. I wtedy cały czas coś się działo w tych klanach, bardzo dużo osób przewinęło się przez nie przez te lata. Chociażby pamiętam swoje IA, gdzie lista graczy jest na prawdę długa jak na rok działalności.

Btw, jeżeli komuś się będzie chciało, można zorganizować jakiś 'zlot' na 0.1d ;)

Dołączona grafika

#7 adamale

Tylko lub aż

• Użytkownicy
  • 55 postów

Napisano 23 listopad 2011 - 00:26

Wyświetl postUżytkownik Yaceq dnia 22 listopad 2011 - 15:28 napisał

Btw, jeżeli komuś się będzie chciało, można zorganizować jakiś 'zlot' na 0.1d ;)
Ja jestem jak najbardziej chętny :D

Nawiązując do tematu, to pamiętam jakim niewypałem okazała się wersja 0.2. Kto wtedy grał w VC-MP ten wie o czym mówię :D głośne zapowiedzi, trailery pokazujące nowe możliwości (między innymi tworzenie własnych map), a koniec końców mp działał niewielkiej garstce graczy (ja np. nie miałem szansy zagrania).

#8 Restorer

Gangsta

• Użytkownicy
  • 461 postów

Napisano 23 listopad 2011 - 15:42

Chyba jedynym godnym uwagi projektem jest http://forum.project-apollo.co.uk/ grałem tam trochę czasu i dobrze znam jednego administratora, tak to trzyma się jeszcze jeden serwer ciagle 30/50 , ale nie mam vc , żeby zobaczyć jaka nazwa :D

#9 Yaceq

Big Clucker

• Użytkownicy
  • 60 postów

Napisano 23 listopad 2011 - 22:58

Mi się w 0.2 udało grać :D Fajne było, szczególnie miasto w chmurach świetnie do wyścigów przystosowane. Mam gdzieś serwer 0.2 chyba, można by też spróbować jeszcze z tym, a nóż się uda ;)

Co do Project Apollo, 'pomysł' już trochę czasu działa. Podobnie bardzo fajny serwer ma VU, gracze wybierają spośród dwóch drużyn, jedna broni bazy a druga ich atakuje. Niby proste, ale jak gra po min. 5 osób w drużynie jest na prawdę świetna zabawa. Ogólnie VC-MP potrzebuje właśnie specjalnych serwerów, eventów różnego rodzaju. Za granicą jeszcze żyje i ma się dobrze, w Polsce widzę, że już uśmiercili ten projekt. A szkoda. I nie prawda! :P

Dołączona grafika

#10 Starter

Drive

• Użytkownicy
  • 756 postów

Napisano 24 listopad 2011 - 14:47

Jak by ktoś taki zlot organizował i serwer załatwił, to też bym chętnie wpadł : )

#11 ownede

Gangsta

• Użytkownicy
  • 600 postów

Napisano 27 listopad 2011 - 14:24

Wyświetl postUżytkownik Starter dnia 24 listopad 2011 - 14:47 napisał

Jak by ktoś taki zlot organizował i serwer załatwił, to też bym chętnie wpadł : )
Mam prawiepustego dedyka, powiedz kiedy i jaka wersja ;p
[18:10:44] |Restorer|: fajny jesteś, mogę Cię dotknąć ?
[18:10:54] Kacper Smółkowski (ownede): jesteś idiotą, możesz się odsunąć?

#12 Starter

Drive

• Użytkownicy
  • 756 postów

Napisano 27 listopad 2011 - 14:58

Wersja 0.1d i 2.0 - 0.1d zwykły mod jaki był na serwerze LW, a 2.0 jeśli ktoś ma jakiś rozbudowany (o ile da radę go odpalić), a kiedy to trzeba z Yackiem (mogę tak odmienić? ; p) ustalić : )

#13 Pabi

Mastah

• Użytkownicy
  • 292 postów

Napisano 27 listopad 2011 - 15:57

Dajcie znać i potrzebne oprogramowanie (czyt. klienta) a też wpadnę :)

#14 adamale

Tylko lub aż

• Użytkownicy
  • 55 postów

Napisano 27 listopad 2011 - 16:45

Ostatnio próbowałem ponownie pobawić się wersją 0.2. Niestety znów nieskutecznie :( nie mam pojęcia w czym tkwi przyczyna.

#15 Yaceq

Big Clucker

• Użytkownicy
  • 60 postów

Napisano 27 listopad 2011 - 16:52

Ok, posprawdzałem co nieco i wieści są takie:
0.1d - mam do tego serwer na Windowsa i Linuksa. Windowsowy sprawdzałem, działa bez problemów, da się połączyć i grać.
0.2 - jak wyżej, mam oba serwery. Windowsowy odpaliłem i... połączyłem się raz bez crasha. Więcej razy mi się nie udało, już po połączeniu wywala crasha. Także to loteria.
Bezpieczniej będzie chyba w 0.1d popykać, mniej nerwów.
Odnośnie map. Do 0.1d mam coś z dwiema postaciami i tryb północ vs. południe (może być fajne). Jeżeli ktoś chce/ma coś swojego to by było dobrze.
Termin - mi wszystko jedno w sumie. Najlepiej jakiś piątek/sobota ok 17.
Myślę, że trochę starych zagranicznych graczy też by z chęcią wpadło.

P.S. Starter, możesz tak odmienić, a możesz też po prostu po imieniu (chyba się łatwo domyśleć;)) :P

Dołączona grafika

#16 Starter

Drive

• Użytkownicy
  • 756 postów

Napisano 27 listopad 2011 - 18:08

Okej ; )

Jacek, jak masz kontakt z dawnymi graczami z 0.1d (zagranicznymi i nie tylko) to jak najbardziej fajniej będzie pobawić się w większej grupie. Co do terminu - ja też sądzę że Sobota wieczorną porą będzie bardzo dobrym i neutralnym terminem. Pamiętam problemy z wersją 0.2 i macie chyba rację, że za dużo zachodu z bawieniem się w loterię z serwerem, który albo wpuści nas albo nie, więc popykamy w 0.1d. Najlepiej, żebyś wrzucił Ty, lub ktokolwiek inny klienta 0.1d i aplikacje serwerów, to będzie można wszystko zawczasu sprawdzić i zainstalować ; )

#17 Yaceq

Big Clucker

• Użytkownicy
  • 60 postów

Napisano 27 listopad 2011 - 20:14

Z zagranicznymi nie ma problemu, kontakt mam na bieżąco z nimi, także 'zgrać' ich na taki event raczej nie będzie problemem.
Potrzebujemy w takim razie tylko serwera dla 0.1d. Pliki do postawienia serwera dodaję w załącznikach.
vcmp01d.zip - klient i serwer windowsowy
vcmpsvr01d.tar.gz - serwer linuksowy
Obsługa jest banalna, prostsza od aktualnego klienta bo nie ma wyszukiwarki serwerów :D
Do serwera są dwa pliki ini - vanilla.ini (podstawowy) i nvs.ini (północ vs. południe). Na ich podstawie swoje modyfikacje można zrobić.
Wstępnie 10. listopad może być? Ewentualnie 3. jeżeli się wyrobimy, ale myślę, że to za mało czasu aby to wszystko ładnie ustawić.

Załączone pliki

Dołączona grafika

#18 adamale

Tylko lub aż

• Użytkownicy
  • 55 postów

Napisano 27 listopad 2011 - 20:31

Wyświetl postUżytkownik Yaceq dnia 27 listopad 2011 - 20:14 napisał

Wstępnie 10. listopad może być?
No tyle to ja czekać nie będę :D

#19 Starter

Drive

• Użytkownicy
  • 756 postów

Napisano 27 listopad 2011 - 22:06

Zdaje się, że chodziło Ci o grudzień? : d

Mnie obojętnie, można przecież zrobić i w tym terminie i w tym. Serwer mogę postawić ja na VPS'ie albo u Ownede, który się już zaoferował - mnie jest obojętne, może nawet dedyk będzie sprawniej działał niż VPS i to w sumie można postawić i niech stoi, najważniejsze to ludzi zebrać i poinformować : )

#20 Pabi

Mastah

• Użytkownicy
  • 292 postów

Napisano 27 listopad 2011 - 22:14

To raczej na bank pewne że dedyk lepiej się spisze niż VPS :lol: W takim razie muszę jeszcze pob.. Zainstalować VC i mogę zagrać z wami :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych