Skocz do zawartości


Instalacja MTA na komputerach z systemem Mac OS X


1 odpowiedź w tym temacie

#1 GAWN

    Newbie

  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 02 grudzień 2014 - 20:14

Posted Image


Siemka! Poradnik kieruję do grupy ludzi, którzy rezygnują z gry ponieważ ich komputer z ugryzionym jabłkiem, a raczej system na nim, nie jest wspierany przez zespół tworzący MTA. Po sieci krąży jeden poradnik pokazujący jak to zrobić, jednak jest w języku angielskim, a zgodnie z nim ciężko odpalić naszą ulubioną platformę do gry w Grand Theft Auto San Andreas z innymi ludźmi. Bez zbędnego pierdzielenia, przejdźmy do rzeczy!

Programy, które będziemy potrzebowali:
- GTA San Andreas (koniecznie wersja Windowsowa)
- MTA 1.4
- X11 (obecnie już nie stanowiący części systemu)
- WineBottler

Gdy na naszym dysku znajdują się już wszystkie potrzebne pliki, możemy przystąpić do instalacji.

Instalacja XQuartza
Zaczynamy od instalacji XQuartz, klikamy na obraz dmg programu i czekamy chwilę, aż wszystko się zmontuje. Po chwili powinien wyświetlić się nam na pulpicie dysk o nazwie 'XQuartz 2.7.7', otwieramy go.
W środku znajduje się plik pkg, który otwieramy. Cała instalacja wygląda następująco:

Posted Image


Posted Image


Posted Image


Posted Image


Posted Image


Posted Image


Po wpisaniu hasła instalator zacznie wgrywać nowe pliki, po zakończeniu instalacji zamykamy instalator i ponownie uruchamiamy nasz komputer.

Instalacja WineBottlera
Następnym etapem instalacji, będzie instalacja WineBottlera, podobnie jak u poprzednika, montujemy obraz dmg, tym razem instalacja będzie dużo prostsza, bo polegająca tylko na przeciągnięciu dwóch ikon do 'aplikacji', a następnie zamknięcia okienka.

Posted ImageNa tym etapie instalacji możemy sobie pogratulować, bo zrobiliśmy wszystko co potrzebne, aby uruchomić naszą grę. Teraz potrzebne będzie uruchomienie programu Wine z menu aplikacji.

Instalacja GTA
Gdy program jest już włączony, do napędu wkładamy naszą płytę z Grand Theft Auto San Andreas, odpalamy w Finderze płytę i wybieramy prawym przyciskiem myszy ikonkę setup.exe, a następnie uruchamiamy ją za pomocą Wine'a. Instalacja jest identyczna jak w przypadku tej z Windowsa, jedyną różnicą jest zmiana dysku, na którym instalujemy GTA, ale z tym sobie da każdy radę.

Instalacja MTA
Po chwili, gdy nasze GTA jest zainstalowane, uruchamiamy instalator MTA. Podobnie jak przy instalacji gry, wybieramy 'otwórz za pomocą Wine', po chwili powinien się uruchomić instalator MTA, znany nam z Windowsa. Ponownie pamiętamy o zmianie ścieżki instalacyjnej i poprawnym wskazaniu lokalizacji instalacji GTA.

Dwa słowa na koniec

To by była całość, MTA otwieramy za pomocą Wine'a, w folderze, w którym MTA jest zainstalowane i cieszymy się z gry.

Zdaję sobie sprawę z tego, że osób korzystających z Maca jest bardzo mało lub wcale, jednak poradnik uważam za przydatny, bo może jednak kiedyś pojawią się osoby, które z niego skorzystają. Tym sposobem jesteśmy w stanie zainstalować praktycznie każdą grę na komputerze z jabłkiem.Copyright © 2014, GAWN

Wszystkie prawa zastrzeżone.#2 TRIN

    Spammer

  • Użytkownicy
  • 291 postów

Napisano 17 maj 2015 - 09:03

Przydatne, + leci!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych