Skocz do zawartości


Szlakiem Jedi - RP w Jedi Academy

Star Wars Gwiezdne Wojny Jedi Academy RP Jedi RP

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 bert

  Little Clucker

 • Użytkownicy
 • 10 postów

Napisano 15 wrzesień 2016 - 20:10

Hej, tu bert. Możecie mnie znać jako usuwającego zbyt duże sygnaturki moderatora forum, gamemastera i administratora serwera SA:MP h-rp.pl/h-rp.co/net4game.com. Chcę Wam pokazać pewną alternatywę, RP nie w oklepanym GTA czy Gothicu, ale w zupełnie innej galaktyce.

Dołączona grafika


Szlakiem Jedi to istniejąca od ponad trzech lat społeczność RP, która prowadzi rozgrywkę w uniwersum Gwiezdnych Wojen przy użyciu specjalnie zmodyfikowanej do tego celu gry Star Wars: Jedi Knight: Jedi Academy. Rozgrywka na Szlaku opiera się o autorski system RPG, dzięki któremu rozwój postaci jest długi i satysfakcjonujący, a ostateczny jej kształt zależy wyłącznie od decyzji gracza.

Dołączona grafika


Każdy z członków społeczności prowadzi tylko jedną postać, która podąża tytułowym szlakiem, stawiając swe pierwsze kroki jako adept Zakonu Jedi. Postać ta systematycznie się rozwija, uczęszcza na obowiązkowe, cotygodniowe treningi, uczestniczy w częstych misjach, których scenariusze często nadawałyby się do zekranizowania jako kolejne epizody gwieznej sagi, bierze udział w eventach organizowanych przez mistrzów gry na podstawie bieżących wydarzeń IC, a także uczy się władać Mocą i mieczem świetlnym. W tym samym czasie uczy się też gracz. Nasza autorska modyfikacja Jedi Academy oferuje zaawansowany system szermierki (easy to learn, hard to master), 9 różnorodnych stylów walki mieczem świetlnym (w tym dwoma mieczami i podwójnym mieczem świetlnym), manualne parowanie ciosów, odbijanie wiązek blasterowych i wiele, wiele więcej. Walki dużo bardziej przypominają te przedstawione w filmach i nie polegają na bezmyślnym okładaniu przeciwnika jak w pozbawionej modyfikacji grze.

By rozpocząć swą przygodę na Szlaku Jedi nie musisz być gwiezdnowojennym ekspertem. Warto oczywiście znać filmowe epizody lubić gwiezdną sagę, ale brak wiedzy nie stanowi problemu. Każda nowa postać w naszej społeczności i tak będzie początkującym adeptem Jedi, więc nowy gracz zdobędzie wiedzę o rozszerzonym uniwersum Star Wars w trakcie jej rozwoju. Używamy też bardzo zmodyfikowanej wersji Star Wars: Jedi Knight: Jedi Academy, więc od rekrutów nie wymagamy nawet znajomości tej gry.

Kilka słów o rozgrywce. Twoja nowa postać stanie się częścią społeczności Jedi. Każdy adept, padawan, czy rycerz miał różne motywy wstąpienia w szeregi zakonu, każdy członek jest inny, wszystkich łączy jednak wspólne miejsce w galaktyce i ogólny cel. Twoja gra rozpocznie się najpewniej w aktualnej bazie tej wędrującej grupki Jedi. Nie umawiamy się na grę, z góry zaplanowane są wyłącznie treningi. Poza nimi panuje wielka dowolność. Są spontaniczne treningi szermierki bez udziału nauczycieli, są śledztwa, badania ruin, interakcje z miejscową ludnością (postaci takie odgrywają mistrzowie gry i/lub osoby przez mistrzów wskazane). Wszyscy wspólnie tworzymy historię naszej grupy i żyjący świat gry. Nie jest tu jak w RP w GTA, gdzie trzeba postać za ladą w barze, by po kilku tygodniach kupić samochód. Prowadzenie postaci na Szlaku Jedi jest bardziej jak pisanie dobrej książki. Przed graczami stoją trudne wybory wpływające na los innych postaci, angażujące interakcje między postaciami i świetna atmosfera przynależności do zgranej grupy.

Pod tematem odpowiem na wszelkie pytania dotyczące rozgrywki, społeczności, gry Jedi Academy, etc. Mogę też postawić tymczasowy serwer hamachi, na którym zaprezentuję chętnym możliwości oferowane przez mod zbliżony do używanego przez nas do gry (a w przypadku dużej liczby chętnych zorganizuję kilkuosobową rozgrywkę FFA).


Zainteresowanych grą z nami zapraszam na:

forum.szlakiem-jedi.pl#2 bert

  Little Clucker

 • Użytkownicy
 • 10 postów

Napisano 18 wrzesień 2016 - 17:07

Jeszcze tylko przez godzinę w serwisie Steam można nabyć grę Star Wars: Jedi Knight: Jedi Academy w obniżonej o 60% cenie - 3,99€! Zachęcam do zakupu, poznania ciekawej historii w trybie single-player i dołączenia do społeczności Szlakiem Jedi, by odkryć tę grę na nowo!

STEAM#3 bert

  Little Clucker

 • Użytkownicy
 • 10 postów

Napisano 20 wrzesień 2016 - 14:16

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaBy wczuć się w rozgrywkę na Szlaku Jedi warto odwiedzić nasz profil w serwisie flickr. Choć nie da się przy pomocy zrzutów ekranu oddać niesamowitego klimatu jaki panuje w grze, robimy co w naszej mocy!#4 graz2

  Little Clucker

 • Użytkownicy
 • 11 postów

Napisano 23 wrzesień 2016 - 15:32

Nie znalazłem kont premium, bonusów za zrzutę na serwer czy inne takie, no to widzę że musi być projekt z pasji i chęci a nie żeby sobie w liceum dorobić 100 zł na miesiąc xD

Piona, każdy projekt od serca ma u mnie +, szkoda że starłorsów nie lubię.

#5 bert

  Little Clucker

 • Użytkownicy
 • 10 postów

Napisano 24 wrzesień 2016 - 00:38

No tak, serwery i domenę utrzymujemy wyłącznie z dobrowolnej zrzutki wśród członków. Tworzymy demokratyczną społeczność, decyzje podejmujemy wspólnie, na naszym forum nie ma nawet warnów i banów (może poza banami dla botów, jeśli jakiś zdoła przejść zabezpieczenia).

Zapraszamy na forum choćby w celu rozmowy o uniwersum Star Wars, mamy w szeregach wielu entuzjastów którzy są w stanie odpowiedzieć na wszelkie pytania, doradzić dobór książek, czy wprowadzić w świat. Oferujemy też pomoc w zakresie tworzenia historii postaci, której napisania wymagamy w procesie rekrutacji.

#6 bert

  Little Clucker

 • Użytkownicy
 • 10 postów

Napisano 02 październik 2016 - 22:48


Świetny okres na Szlaku Jedi! Niedługo wprowadzimy do gry nowego rekruta, przygotowujemy mały film reklamowy, a tymczasem w świecie gry Rycerz Gluppor już niedługo wyleci na Onderon, by wyeliminować zagrożenie ze strony szpiegów.


Zapraszamy do śledzenia większych wydarzeń IC w tym temacie na naszym forum - LINK - a zainteresowanych dołączeniem do nas serdecznie zapraszamy do składania podań! Wszelką pomoc związaną z pisaniem historii, uniwersum Star Wars i czymkolwiek co może sprawić trudność w procesie rekrutacji otrzymacie w tym wątku, na PW, no i oczywiście na naszym forum! Wpadajcie!


#7 bert

  Little Clucker

 • Użytkownicy
 • 10 postów

Napisano 04 październik 2016 - 19:49


W rozmowach na PW otrzymałem już kilka pytań o to, kiedy i w jaki sposób prowadzone przez graczy postaci awansują w strukturach Zakonu Jedi. Mam nadzieję, że niniejszy post rozwieje wszelkie wątpliwości.


Zacznijmy od samego początku. Po akceptacji podania kandydat tworzy kartę postaci, wydając dostępne punkty na atrybuty i umiejętności (zgodnie z systemem RPG, którego pełną wersję znajdziecie TUTAJ). Gotowa postać trafia na wprowadzenie do gry, gdzie zapadnie ostateczna decyzja o przyjęciu kandydata w nasze szeregi (a uwierzcie, zdarzały się świetne podania pisane przez ludzi, którzy kompletnie nie nadawali się do gry RP). Po wprowadzeniu postać zwykle spędza jakiś czas z Jedi, aż w końcu przyłącza się do nich, otrzymując rangę Adepta.


Gracze prowadzący postaci adeptów nie są pełnoprawnymi członkami naszej organizacji, z racji swego krótkiego stażu nie mają jeszcze prawa głosu w podaniach i głosowaniach związanych z funkcjonowaniem społeczności. In Character Adepci przechodzą wstępne szkolenie Jedi, poznają pierwsze zagadnienia związane z Mocą i otrzymują treningowe miecze świetlne. Ostatnim punktem programu nauczania Adeptów jest Test, zwykle pełnoprawna misja (trwająca zazwyczaj kilka godzin). Adept, który... przeżyje i spełni założenia misji otrzymuje rangę Padawana.


Padawani kontynuują szkolenie Jedi, poznając przy tym praktyczne zastosowania Mocy, budując własne miecze świetlne i wyruszając na misje Po zakończeniu podstawowego szkolenia, Padawani uczą się na własną rękę, póki nie zostaną wybrani przez jednego z Rycerzy na Ucznia Jedi.


Uczniowie Jedi kształcą się coraz bardziej kierunkowo, w końcu wybierając swą profesję Jedi, od której zależy dalszy tok nauczania. Przyszli Obrońcy Jedi skupiają się na fizycznym aspekcie szkolenia, trenują walkę mieczem świetlnym, umiejętności przydatne na polach bitew, czy też przydatne w walce zastosowania Mocy. Przyszli Negocjatorzy Jedi obierają drogę Mocy, poznając jej tajniki w ciszy medytacji; nawet w walce preferują posługiwać się Mocą, a nie mieczem. Przyszli Strażnicy Jedi próbują balansować między tymi skrajnymi podejściami, ich szkolenie jest wszechstronne, a przez to bardzo wymagające. Na końcu swego szkolenia Uczniowie Jedi przechodzą Próby (seria misji i eventów), które mają na celu ustalić, czy są godni tytułu Rycerza Jedi.


Rycerze kontynuują szkolenie na własną rękę, mogą też przyjąć Padawana na swego Ucznia. Gracze prowadzący postaci rycerzy są Mistrzami Gry, urozmaicając rozgrywkę innym członkom społeczności poprzez organizację misji i eventów, a codzienną grę ubarwiają grając postaci poboczne, epizodyczne. Część rycerzy stanowi kadrę szkoleniową naszej grupki Jedi, organizując treningi grup Adeptów i Padawanów.


Ranga Mistrza Jedi jest rangą honorową, przyznawaną w drodze głosowania całej społeczności dla graczy szczególnie zasłużonych.


I tyle, mam nadzieję że opisałem wszystko możliwie zrozumiale. W dalszym ciągu czekam na pytania w temacie, na PW i na naszym forum. Serdecznie zapraszam do składania podań, tworzenia postaci i do gry, atmosfera jest niesamowita! Jak wspomniałem w jednym z wcześniejszych postów, szykujemy mały film, stay tuned!


#8 bert

  Little Clucker

 • Użytkownicy
 • 10 postów

Napisano 19 październik 2016 - 01:21

Społeczność Szlakiem Jedi dorobiła się właśnie strony internetowej, która będzie wizytówką organizacji, zachęci do gry niezdecydowanych, przedstawi w przyjemnej dla oka formie system RPG na którym opiera się rozgrywka i wiele więcej! Zajrzyjcie na portal KLIKAJĄC W TEN LINK!

#9 bert

  Little Clucker

 • Użytkownicy
 • 10 postów

Napisano 14 listopad 2016 - 21:02


Ogrom świetnej gry w ostatnich kilku tygodniach!


Uczeń Jedi Fenderus ukończył niedawno ostatnią ze swych Prób Jedi podczas niesamowitej, wielogodzinnej misji (która okazała się tak rozległa, że musieliśmy rozłożyć ją na dwa dni), dzięki czemu uzyskał tytuł Rycerza Jedi. Jego mentorka, Rycerz Elia Vile spełniła tym samym ostatni warunek uzyskania tytułu Mistrzyni. Ceremonia nadania obu tytułów, której przewodził Wielki Mistrz Jedi Luke Skywalker, odbyła się w świątyni Jedi na Coruscant.


Padawan Angar Makkaru wyleciał z misją na Mustafar, gdzie został schwytany przez tajemniczych Czarnych Strażników. Ich siedziba została jednak zbombardowana przez siły Resztek Imperium. Uczeń przebywa obecnie w stanie krytycznym w imperialnej bazie, a za cenę jego życia Resztki Imperium chcą kupić sobie prawa do całej planety Mustafar. Tymczasem do placówki Jedi dotarł jeden z Czarnych Strażników, Namon-Dur Accar, który stara się pomóc Jedi w próbie odbicia Padawana.


Szkolenie adepta rozpocznie niedługo Denarsk Okka'rin, niedoszły rekrut Armii Nowej Republiki, u którego podczas rutynowych badań wykryto wrażliwość na Moc. Bothanin zrezygnował z możliwości studiowania w świątyni Jedi na Coruscant, decydując się na dołączenie do dużo mniej znanej, wędrującej grupy Jedi.


Oprócz tego wszystkiego, sporo działo się także w bazie naszych Jedi, wątek schwytania Padawana Makkaru był podstawą już kilku ciekawych sesji RP (z potencjałem na więcej), a dzięki mocno podwyższonej ostatnio aktywności serwer Szlakiem Jedi stał się 17. największym serwerem Jedi Academy na świecie, a przy tym największym serwerem RP w Jedi Academy. To spory sukces, nad nami znajdują się tylko serwery FFA.


Jak zwykle zapraszam do zajrzenia na naszą STRONĘ, zakładania kont na FORUM, składania podań i gry! Ostatnio pojawiło się u nas sporo rekrutów, a im większa grupa Adeptów, tym więcej interakcji między postaciami, potencjalnych nowych wątków i zadań pobocznych! Chętnych na kilkugodzinną, luźną rozgrywkę FFA w Jedi Academy: OJP proszę o wpisy pod tym postem lub na PW.


#10 bert

  Little Clucker

 • Użytkownicy
 • 10 postów

Napisano 27 listopad 2016 - 19:30

Kolejna promocja w Steam! W jesiennej ofercie, która potrwa do 29 listopada, 19:00 grę Star Wars: Jedi Knight: Jedi Academy można kupić w obniżonej o 75% cenie - 2,49€!

JEDI ACADEMY ZA 2,49€


Inną ciekawą propozycją jest pakiet wszystkich pięciu gier z serii Star Wars: Jedi Knight, którego cenę rownież obniżono o 75% do 4,99€.

SERIA JEDI KNIGHT ZA 4,99€


Dla największych fanów Gwiezdnych Wojen sklep Steam przygotował też pakiet czternastu gier osadzonych w uniwersum Star Wars. Wśród nich znajdziecie obie części niesamowitej sagi RPG - Knights of the Old Republic (polecamy absolutnie każdemu), dwie części gry akcji The Force Unleashed, w której wcielicie się w sekretnego ucznia Dartha Vadera, czy też strategię Empire at War. Cenę pakietu obniżono o 77% do 21,38€

GRY STAR WARS ZA 21,38€


Spośród wszystkich tych tytułów warto zwrócić szczególną uwagę na gry z serii Star Wars: Knights of the Old Republic, ze względu na ich niesamowitą, wielowątkową fabułę. Polecamy też oczywiście grę Jedi Academy, na której opiera się rozgrywka RP w społeczności Szlakiem Jedi!

Przy okazji, widzieliście już naszą najnowszą grafikę reklamową? Jeden z naszych adeptów wykonał iście tytaniczną pracę. Enjoy!

Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych