Skocz do zawartości

Nowe screenshoty z GTA V od Rockstar Games!

GTA V screen ask & answer

50 odpowiedzi w tym temacie

#1 RootKiller

Huge Clucker

• Użytkownicy
  • 204 postów

Napisano 12 lipiec 2012 - 15:27

Dołączona grafika

Cześć!
Dosłownie kilkanaście minut temu Rockstar Games opublikował kolejny artykuł z serii "Asked & Answered", przerywając tym samym milczenie dotyczące GTA V!

Na razie nie dowiedzieliśmy się za wiele, jednakże R* dał nam znać - że właśnie rusza ich machina marketingowa. Czego się dowiedzieliśmy?

Otóż, jedno z najważniejszych pytań, które powinno nas interesować brzmiało "Co się dzieje z GTA V?". Developerzy uspokoili nas, gra ma się dobrze, jednakże jest to ogromny projekt(dlatego tak długo nie dostawaliśmy nowych informacji). Jednocześnie autorzy dodają, że już wkrótce opublikowane zostaną nowe informacje!

Następne pytanie, zadane przez społeczność dotyczyło informacji: dlaczego tak długo to trwa skoro R* ma duże zasoby ludzi i pieniędzy? Użytkownik twierdzi, że takie gry powinny być wydawane co kilka miesięcy, a nie lat... - pisze Harris.
Rockstar odbija dyplomatycznie piłeczkę, że takie gry to ogromne przedsięwzięcie, zajmuje ono dużo czasu zważywszy na to, że wydawca gry stara się pracować tak szybko jak to możliwe, ale niestety nie może zapomnieć, że gra składa się z kombinacji nowych technologii, setki tekstur i grafik, tysięcy plików dzwiękowych, które wszystkie powinny pracować razem w sposób idealny, by były przyjemne i zabawne dla graczy.

Pewnie pamiętacie jak mieliście stanąć przed wyborami: Zabij lub oszczędź: Ivan'a Bytchkov, Zabij lub oszczędź: Cherise Glover'a, Zabij Playboy X'a lub Dwayne Forge, Zabij lub oszczędź Clarance Little'a, Zabij Francis McReary lub Derrick McReary, Zabij lub oszczędź Darko Brevic'a. Do tych zdarzeń nawiązał, kolejny bohater tego artykułu, Mike Sean Clifton.
Przechodząc misje zazwyczaj kierowaliście się intuicją, która była wspierana poprzez liczne wskazówki, które pojawiały się w fabule gry. Dzięki temu doskonale wiedzieliście jaką się kierować drogą, jakiego dokonać wyboru, choć nie wiedzieliście jaka jest "najlepsza droga". Jednakże ostatnie słowo zawsze należało do Was, graczy. - wspomina R*.

Dołączona grafika
Panorama centrum miasta GTA V - widok jednej z kamer, z helikoptera. (Kliknij by powiększyć)

Inne z pytań dotyczyło GTA III i GTA VC, na platformę XBOX live, a dokładniej jej marketplace. Niestety te tytuły nie pojawią się już na tej konsoli.

Kolejna informacja, dotyczyła różnic w odwzorowaniu Liberty City znanego z GTA 3, w jej nowszym odpowiedniku GTA IV. W tym wypadku autorzy felietonu wytłumaczyli nam tą różnicę rozwojem technologii. Autorzy dzięki temu mogli sobie pozwolić na większą ilość innowacji i mogli się ponieść się swojej twórczości. W GTA 3 - opierali ją głównie na wschodnim wybrzeżu i środkowo-zachodnich części miast takich jak: New York, Philly, Detroit, Baltimore itd. Należy uwzględnić, że to było "luźne" odwzorowanie. W GTA:VC, pracownicy R* zaczęli mocniej eksperymentować z miastami, które starały się podszywać pod bardziej znane i nieznane miejsca. Natomiast w GTA:IV R* team, starał się odwzorować w jak najlepszym stopniu Nowy York. Odwzorowanie miasta w wysokiej roździelczości było tym czymś czego do tej pory nikt jeszcze nie zrobił przed nimi. - Stąd te różnice.

Dołączona grafika
Okolica znanego z San Andreas - Glen Parku.
Trzeba przyznać, że się trochę zmieniła. (Kliknij by powiększyć)

Konsekutywne dalej, fani pytają: "Dlaczego nie dasz nam więcej wiadomości". Wiadomość, ta sprawiła, że R* opublikował, wspomniane już wcześniej 2 nowe screeny dla tego użytkownika. Przedstawiciel twierdzi, że nie mogą sobie pozwolić na krótkie przerwy pomiędzy, kolejnymi wersjami gier. Tak niestety było i będzie w przyszłości. Autor zaznacza, że R* nie robi tego z nienawiści, niedbalstwa. Robią to po to by nie rozczarować swoich fanów, prezentując nowe informacje, bo chcą podać stuprocentowe, pewne treści, które sprawią, że każda kolejna informacja sprawi wam "wiele niespodzianek".

Innym niuans dotyczył prezentowanego już u nas filmiku na jednym z kanałów YouTube, dotyczącym testu oświetlenia, pogody itd. - Czy był on wiarygodny?
Developerzy odpowiadają, że nie. Zawsze pojawiają się liczne oszustwa, fałszywe materiały przed premierą gry, szczególnie tak dużej jaką jest GTA V. Niestety R*, nie może wszystkich ich potwierdzić, bądź zaprzeczyć - woli zostawić tą zabawę fanom, niech oni określą co jest prawdziwe, a co fałszywe. Oczywiście najlepszym źródłem - zawsze będzie ich Rockstar Newswire :).

Ostatnim, kluczowym pytaniem, które chcieliśmy omówić dotyczy samolotów i odrzucowców z GTA IV. Dlaczego te się nie pojawiły - pyta rozczarowany fan.
R*, odpowiada, że niestety miasta w GTA IV były małe, i nie byłyby zbyt komfortowe do podróżowania korytarzami powietrznymi. Fakt ten miał związek z odwzorowaniem świata w dużej roździelczości, a powstanie lotnisk w tej skali było trudne, aby działało prawidłowo. Naszczęście nie mamy się czym martwić, bo w GTA V, te się już pojawią.

Więcej informacji klik na oficjalnej stronie R*

//Ps. Co myślicie o jakości tekstur? Wygląda na to, że screeny prezentuje, któraś z obecnej generacji konsol. Jak się to odbije na wersji PC? ;)

#2 patr0

mistrz

• Użytkownicy
  • 430 postów

Napisano 12 lipiec 2012 - 17:43

Ciekawe.

Dołączona grafika

#3 Tracker

Big Clucker

• Użytkownicy
  • 90 postów

Napisano 12 lipiec 2012 - 18:17

Wreszcie coś na temat GTA V.

Dołączona grafika

#4 XenoN

GTA V Fan

• Zarząd
  • 581 postów

Napisano 12 lipiec 2012 - 18:20

Grafika nie powala, ale pewnie screen z konsolowej wersji gry.

Zapewne, pececiarze sobie poczekają :angry:

Dołączona grafika Dołączona grafika

XB LIVE: GTAVpl, PSN: GTAVpl,
GFWL: GTAMpl/GTAVpl

#5 CallahanPL

High-roller

• Użytkownicy
  • 826 postów

Napisano 12 lipiec 2012 - 18:34

Dobrze, że mam PS3.

#6 XenoN

GTA V Fan

• Zarząd
  • 581 postów

Napisano 12 lipiec 2012 - 18:41

Wyświetl postUżytkownik CallahanPL dnia 12 lipiec 2012 - 18:34 napisał

Dobrze, że mam PS3.

Słyszałeś, że sugerowane ceny detaliczne gier na konsole wzrastają na 249 zł?
//co prawda tylko EA, ale podniosą, wszyscy:)

#7 BlacK

Justice League Member ;>

• Redaktorzy
  • 698 postów

Napisano 12 lipiec 2012 - 19:20

Wreszcie jakiś news! Czekamy na kolejne informacje :)

#8 XenoN

GTA V Fan

• Zarząd
  • 581 postów

Napisano 12 lipiec 2012 - 19:21

Dołączona grafika

Widzicie tam most , podobny do tego co był zawsze w San Fierro, czyżby była mała niespodziewanka ze strony R*?:)

#9 Dezaktywowane

Huge Clucker

• Użytkownicy
  • 173 postów

Napisano 12 lipiec 2012 - 19:28

Glen Park zmieniło się nie do poznania. :D Mam wrażenie, że LS teraz będzie co najmniej kilkukrotnie większe, niż w GTA:SA.

#10 Michał Zagórski

Little Clucker

• Użytkownicy
  • 47 postów

Napisano 12 lipiec 2012 - 19:46

Wyświetl postUżytkownik XenoN dnia 12 lipiec 2012 - 19:21 napisał

Dołączona grafika

Widzicie tam most , podobny do tego co był zawsze w San Fierro, czyżby była mała niespodziewanka ze strony R*? :)
Kiedy zmieniłem kontrast i jasność obrazka zobaczyłem tam za mostem jakąś wysepkę, hmm może jakaś wioska?

#11 XenoN

GTA V Fan

• Zarząd
  • 581 postów

Napisano 12 lipiec 2012 - 19:50

Wyświetl postUżytkownik Michał Zagórski dnia 12 lipiec 2012 - 19:46 napisał

Kiedy zmieniłem kontrast i jasność obrazka zobaczyłem tam za mostem jakąś wysepkę, hmm może jakaś wioska?
Faktycznie tam coś widać, hymmm

#12 Michał Zagórski

Little Clucker

• Użytkownicy
  • 47 postów

Napisano 12 lipiec 2012 - 19:56

Wyświetl postUżytkownik XenoN dnia 12 lipiec 2012 - 19:50 napisał

Faktycznie tam coś widać, hymmm
I znów zaczną się analizy, wszelkie spostrzeżenia, próby zobaczenia czegoś czego naprawdę może nie być :D

#13 Piorun

Little Clucker

• Użytkownicy
  • 45 postów

Napisano 12 lipiec 2012 - 20:12

Dobra to ja dodam coś od siebie. Ten tajemniczy most i ta tajemnicza wyspepka to (w 80% jestem pewny) doki Los (Angeles) Santos.
http://rpmedia.ask.c...aerial_view.jpg
Most jest również widoczny na zwiastunie (19s):

Mała ciekawostka part2:

Zerknijcie tutaj: http://media.rocksta..._1342100433.jpg oraz na wyżej podany trailer na sekundę 40. Po lewej mamy takie same budynki tylko widoczne od innej strony :).

Użytkownik Piorun edytował ten post 12 lipiec 2012 - 20:17

Jeżeli chcesz nauczyć się Lua i tworzenia zasobów pod MTA
lub po prostu szukasz pomocy koniecznie zajrzyj na mój kanał YouTube
https://www.youtube.com/user/Piorunet

#14 Ventron

Huge Clucker

• Użytkownicy
  • 266 postów

Napisano 12 lipiec 2012 - 20:35

No w końcu jakieś wiarygodne informacje na temat GTA V. Glen park wygląda nieziemsko :o

Użytkownik Ventron edytował ten post 12 lipiec 2012 - 20:36

I'm so sick of this shit.

#15 XenoN

GTA V Fan

• Zarząd
  • 581 postów

Napisano 12 lipiec 2012 - 20:51

W sumie niedlugo pewnie trailer #2 :P

#16 FifekPL

Newbie

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 12 lipiec 2012 - 21:11

Wyświetl postUżytkownik Michał Zagórski dnia 12 lipiec 2012 - 19:46 napisał

Mi to bardziej wygląda na doki, a ten "most" to dźwig. :)

#17 patr0

mistrz

• Użytkownicy
  • 430 postów

Napisano 12 lipiec 2012 - 21:24

http://media.rocksta..._1342100464.jpg

- to na pewno wersja konsolowa patrząc po jakości grafiki, najbardziej co się rzuca w oczy to brak AA. Kupowanie V będzie pewnie bez sensu jak w przypadku IV ale kto chce niech kupuje.

Dołączona grafika

#18 Gannicus

Gangsta

• Użytkownicy
  • 322 postów

Napisano 12 lipiec 2012 - 21:38

Dla mnie grafika i tak kozak, mało grywam w "nowe" gry.
Toffik:
" Mogę nic nie potrafić, ale nie będę pisał do kogoś kto umie coś więcej ode mnie że nic nie potrafi, a na boku pytać się jak to zrobić. "

#19 XenoN

GTA V Fan

• Zarząd
  • 581 postów

Napisano 12 lipiec 2012 - 22:08

Wyświetl postUżytkownik Gannicus dnia 12 lipiec 2012 - 21:38 napisał

Dla mnie grafika i tak kozak, mało grywam w "nowe" gry.
Kupisz nowy komputer?

#20 Starter

Drive

• Użytkownicy
  • 756 postów

Napisano 12 lipiec 2012 - 22:19

Im lepsze detale tym większe wymagania, ciekawe czy przerośnie to wszystko GTA IV i ile to w ogóle będzie "ważyło"...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych