Skocz do zawartości

Jak wygląda dzisiejszy system i społeczność rp?

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 How high

ZTM - Zmęczony Tym Wszystkim

• Użytkownicy
  • 703 postów

Napisano 09 czerwiec 2017 - 18:36

Pytanie zawarłem w jednym zdaniu w tytule więc nie muszę za bardzo się rozpisywać... Jak to jest z ilością ludzi grających i nowościami? Mój poprzedni temat - http://gtav.pl/topic...-na-odgrywanie/ - miał mały odzew a ja przyznam szczerze już nie mam tak chęci do grania, ale bardziej interesuje mnie zainteresowanie nowymi elementami. I nie mówię tu o serwerach czy szumnie brzmiących systemach skryptów przy których zajęcie ma tylko znudzony koder programista, ale czy opłacalnie byłoby tworzenie, bo ja wiem jak to nazwać... osobnej gry pod roleplay z systemem czynności opartym jak w tym poprzednim temacie, a statystyki oparte na crafting i posiadanie przedmiotów i posiadanie przedmiotów, czyli bez zbędnych komend, posiadając klucz do zamka w domu, oficjalnie posiadasz dom i masz do niego dostęp, tak samo z kluczem do samochodu i tak dalej.
Kurde, nie wiem po co ja to rozpisuje skoro pewnie nic z tego nie wyjdzie, nie mniej chciałbym znać opinię innych bo pewnie nie byłoby opłacalne robienie czegoś takiego zupełnie od zera, a w gtav jest tylko online, które pod względem serwerowym jest bardzo ograniczone...

Zasadniczo to tak tylko pytam, po latach chcę się dowiedzieć czy to jeszcze dycha czy już nie :/ .
Dołączona grafika
Nadgorliwość gorsza od faszyzmu...

#2 Tomi

I can always make You smile ;)

• Użytkownicy
  • 304 postów

Napisano 10 czerwiec 2017 - 15:57

Według mnie to trzeba już zaczekać na nowe pokolenie graczy RP którzy pojawią się wraz z powstawaniem pierwszych serwerów RP do GTA V. Gram sobie na elesce, jest tam masa ludzi którzy przegrane mają tysiące godzin, na wielu postaciach, a dalej płaczą jak im zapierdolisz 9mm z 17 pociskami. Jasne, są normalni ludzie, ale większość to albo bachory, albo goście w wieku 17-23 którzy się sapią o dobrze odegraną akcję, bo tracą jakieś e-hajsy (na które można zapracować w 10 minut)

#3 How high

• Użytkownicy
  • 703 postów

Napisano 10 czerwiec 2017 - 17:25

Wyświetl postUżytkownik Tomi dnia 10 czerwiec 2017 - 15:57 napisał

[...] płaczą jak im zapierdolisz 9mm z 17 pociskami. [...] większość to albo bachory, albo goście w wieku 17-23 którzy się sapią o dobrze odegraną akcję, bo tracą jakieś e-hajsy

Zasadniczo to jest to trochę wina przywiązania do statystyk, a także tego żebyś ty mógł odegrać akcje w której wygrywasz i kogoś dominujesz serią z pistoletu, to ktoś musi przegrać i być pokonanym a tego już nikt nie lubi. A już zwłaszcza kiedy odgrywanie zmusza cię do przegrywania z przypadku, bo kiedy zaplanujesz sobie z kumplami jakąś akcję i wiesz że ktoś musi przegrać to "lżej do tego podchodzisz", a już najlepiej jest kiedy przegrywający ma prawo do taktycznego odwrotu bez dużych strat :) .Ale tak to jest kiedy za e-hajsem o którym piszesz, stoją murem tysiące godzin to szkoda jest ehajsów, bo mają one przeliczenie na godziny przesiedziane na serwerze. Więc tu trzeba by to zmienić :> .
Dołączona grafika

#4 Neproify

Little Clucker

• Użytkownicy
  • 31 postów

Napisano 10 czerwiec 2017 - 19:54

Kiedyś miałem dokładnie taki sam pomysł i zacząłem to tworzyć.

Po pierwsze - potrzebujesz do tego zespołu osób, w moim przypadku mogłem polegać tylko na modelach z internetu, dźwiękach, itd. Całą mechanikę gry, kwestie techniczne robiłem sam.
Po drugie - wymaga to mnóstwa czasu, a nie masz pewności czy to wypali.
Po trzecie - zrobienie czegoś co wygląda lepiej niż GTA SA i jest bardziej grywalne jest dosyć trudne. GTA było tworzone przez kilkadziesiąt osób z dużym budżetem.

Nie mówię że jest to nie możliwe, ale na pewno nie łatwe.

#5 How high

• Użytkownicy
  • 703 postów

Napisano 12 czerwiec 2017 - 11:23

Nadal to była tylko teoria, bo wiem że takich ja ja jest nie wielu i zwyczajnie nie byłoby komu to robić. smutne że do tego się to sprowadza ale cóż. Serwery rp to przeszłość i przeżytek, tyle powiem, zabawa była świetna, ale się skończyła, bo ludzie się rozeszli. A teraz nie ma już nic fajnego :/ .
No ale temat odfajkowany.
Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych