Skocz do zawartości

TrueLife

17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lukasz

Newbie

• Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 23 wrzesień 2017 - 13:03

Sam tytul wielu użytkownikom przyprawia mdłości. Temat był już pewnie poruszany na forach ale pora dodać parę rzeczy. Przejdźmy do sedna;

Serwer, a raczej pseudo-serwer YTbera Luksora sięgnął sławy kiedy ten został wypromowany przez Hogatego, a następnie Avalkiza. Od razu zaczął się tłumaczyć że skrypty są w pełni autorskie, a w trakcie 'wojny' z Brudną Małpą przytoczył śmieszne dowody (na autorstwo jego skryptów) choć pod koniec został wyjaśniony 'ramką od Windowsa 7' (dla nie wtajemniczonych zapraszam na ten serial: https://youtu.be/D9oFxLWCvoE ). Jednak ten nadal utrzymuje swoją teorie. Dla mnie najśmieszniejszy moment w tej sytuacji: temat o tłumaczeniu. YTber Luksor jak to stwierdził chciał na początku stworzyć serwer anglojęzyczny, ale póżniej zmienił zdanie i jednak zrobił go po Polsku. Jednak po Polsku nie zrobił wszystkiego, gdyż jak to się podobno wytłumaczył - nie umie znaleźć paru linijek. Co jak co, ale ja bym pamiętał folder który pisałem od 2008r. Kiedy zajrzymy do niezabezpieczonych folderów ujrzymy takie linijki: ( https://imgur.com/a/Yxx1i )( patrz: pierwsza linijka ) - jedyna reakcja w moich myślach: XD. Następnym argumentem, że Luksor to jedynie kłamca jest sprawa z jego miejscem zamieszkania. Ten utrzymuje że mieszka w Chicago, a jednak na swoim FanPage'u ( https://www.facebook...f=page_internal ) wstawia zdjęcia na których ewidentnie widać europejskie/polskie rejstracje czy też Polski CPN 'Orlen'. Adres zamieszkania został już znaleziony, prowadzi on 'Specjalistyczne usługi elektryczno - elektroniczne' (tak podaje Google Maps) jednak z oczywistych względów nie podaje adresu.

Kiedy już wiemy, że skrypty nie są autorskie pora zajrzeć do środka. Na początku serwera nikt nie miał zastrzeżeń do pracy supportu i administracji (z mojej perspektywy przeciętnego gracza). Po czystce serwera (która razem z mapą i kontami wyczyściła również wielu starszych graczy) do administracji wstąpiły osoby którym zależało jedynie na statach, Spawnowanie pojazdów, pieniędzy, broni etc. - dużo się rozpisywać. Szanowany administrator Mazan który przez wielu uważany 'nieśmiertelnym' bo nie ogranicza go nic przed wbiciem CK na losowej osobie 'bo może' czy wyleceniu na komendzie /freecam z niekorzystnej dla niego akcji RP "bo ma obowiązki". On i ekipa został już dawno mianowany na rangi 'kolesiostwo' przez społeczność serwera.

Powoli kończąc, zawróćmy na chwile do czasów wiosny. Serwer został poddany wielu DDsom (nieoficjalnie robił to właściciel serwera) a w póżniejszym czasie zrobił zbiórke na nowego anty-DDosa. Udało mu się zarobić kilkaset złotych. Ale jak to zarobić? Przecież miało pójść na zabezpieczenia? Oficjalnie poszło na zabezpieczenia. Jednak serwer da się wywalić programem LOIC, który jest dostępny dosłownie na wyciągnięcie ręki w internecie. Wątpie żeby tak drogi system nie ogarnął tak prostego programu ;/

Co o tym sądzicie? Może też się spotkaliście z zabawnym Luksorem czy jego administracją? Ostatnio do supportu dostała się podobno 12-latka (mimo ograniczenia 15+) bo zwyczajnie lizała dupe zarządcowi. Podzielcie się opinią w komentarzach.

#2 PerSkY

Newbie

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 23 wrzesień 2017 - 13:40

TrueKolesiostwo i tyle. Dostałem bana za to, że kałacha kupiłem od bota, który był ukryty w domku jednego z żałosnych administratorów serwera. Odegraliśmy wszystko IC, włamaliśmy się, ukradliśmy z magazynu, którym był bot. Na następny dzień, dostałem bana, ponieważ to nie była droga IC - SAY WHAT? Na dodatek powiedzieli mi, że kupowanie od bota jest nielegalne, co serio mnie rozśmieszyło, bo kupowanie od mafii broni, jest w 100% legalne (sarkazm).

#3 matist

Newbie

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 23 wrzesień 2017 - 14:19

Witam, jak widzę, został poruszony temat Luksora oraz serwera True Life (i jego "autorskich" skryptów), więc czas dorzucić troszkę oliwy do ognia. Ale do rzeczy:

Pierwszą kwestią poruszoną przez mnie, będzie szerzące się na serwerze "kolesiostwo". Byłem supporterem owego serwera przez około 3 miesiące, gdzie napotkałem się na dziwne a zarazem skandaliczne zachowania administracji i "przyjaciół" tych osób. Zacznijmy od kilku przykładów:
-Administracja wbija się do panelu FBI, żeby zdobyć broń oraz odznaki. I co robią? Tepają się do miejsca (w tym przypadku był biały dom) i rozstrzeliwują wszystkich dookoła, tłumacząc się później, że to tylko zabawa. Lecz, jakby to ktoś zrobił z poza kolesiostwa, wyleciałby od razu z permem.
-Napad na komisariat. Administracja zrobiła nalot na komisariat policji, tylko dlatego, że nienawidzili lidera LSPD (za to, że wcześniej walczył z owym kolesiostwem i głośno o tym się wypowiadał). Ekipa zrobiła przejścia do budynku, bo wszystko było pozamykane i zabezpieczone, następnie rozstrzeliła wszystkich policjantów na dyżurze. Ktoś poniósł konsekwencje? Nikt.
-Dziwne napady na bank, wcześniej nie planowane (gdzie w regulaminie jest opisane, że jakiekolwiek napady powinny być przygotowywane z minimum czterodniowym wyprzedzeniem)
-Spawnienie pojazdów, lub zmienianie w nich handlingu (wszystko za darmoszkę, gdzie nędzny gracz musi zbierać na taki dodatek minimum miesiąc, przy wspaniałej gospodarce tego serwera)
-Wbijanie się do VCT (osoby zajmujące się edycją handlingu), następnie respią sobie w sklepie pojazdy za 1$, 2$ czy 100$, lecz jak już kupi ktoś spoza administracji, to od razu pojazd zostaje usunięty (lecz im nikt nie usunie, bo mogą)

To tylko kilka przykładów z tego co porabia administracja, jak im się nudzi. Administracja dodaje osoby do ekipy, które siedzą z nimi na kanale (gdzie połowa osób nie zna nawet podstawowych zasad Role Play). Jak wyżej lukas wspomniał, ostatnio do ekipy dostała się 12-letnia osoba,która nawet nie ogarnia regulaminu serwera, gdzie tu logika? To tylko dlatego, że posiedziała chwilę z Mazanem na kanale i jakimś cudem ma supporta?

Teraz poruszmy temat "autorskich skryptów". Jak wcześniej wspomniał Lukasz, Luksor nędznie próbował się podszyć pod skrypt OWL-gaminga, lecz bardzo nieudolnie. Mam tu kilka przykładów:
1. System nieruchomości ( w amerykańskiej wersji interior-system), pierwsza linijka skryptu activity_g u Luksora: --Luksor / 2015.01.07, a tutaj linijka owl'a --MAXIME / 2015.01.07. Całkowity przypadek? Skądże.
2. System więzienia, gdzie luksor zapomniał się podpisać i można zauważyć w pierwszej linijce to: -- // Chaos. Co to oznacza? Luksor nieudolnie próbuje się podszyć pod kogoś ciężką pracę.
3.Nie udolne tłumaczenie skryptu, można na serwerze znaleść wiele literówek
4.Skopiowanie i tylko przetłumaczenie głównego regulaminu serwera bez żadnych zmian.
5.Luksor nie udolnie próbuje naprawić nie działający skrypt (taki skrypter, który stworzył OWL'a powinien to naprawić w chwilę, a zajęło mu to 20-30 minut XD) na wybory, ukradnięty z paczki Xyzzy RP (dowód: https://youtu.be/xOuPRaB-_bc , około 16 minuty rozpoczyna się nieudolne naprawianie "autorskiego" skryptu)
6.Wielokrotnie Luksor pytał się o najprostsze komendy serwerowe czy o system pojazdów, bo przecież "najlepszy skrypter w Polsce nie wie co sam pisał.
7.Nie zapomnijmy, że luksor chyba nie potrafi napisać forum w PHP, więc na swoim korzysta z wordpressa.

Nie wspomniałem jeszcze o pieniążkach i o słynnych podmiankach. Nie będę wspierał się o to, czy można, czy nie za nie płacić. Lecz Luksor wgrał na serwer owe podmianki, przy zakupie tego pojazdu pisało, że pojazd jest permanentnie. A co się okazało? Chyba luksorowi zabrakło pieniądzy, usunął wszystkie podmianki, następnie wgrał nowe. Zirytowani graczy chcieli odzyskać pieniądze, lub dostać nową podmiankę, lecz tego nie dostali (lub wyjątek w 50%), a wydaje się na taki jeden pojazd premium od minimum 80 PP (około 70-80, zależy od płatności), aż po 150 PP. Biznes się kręci, prawda? I co, wydane pieniądze na serwer idą w błoto, a nasz wspaniały youtuber tym sposobem wzbogaca się na nas.

Myślę, że przedstawiłem wam luksora w całkowitym innym świetle, niż przedstawia to na swoich "lajwidłach", jeżeli coś mi się jeszcze przypomni związane z true life, lub z samym luksorem dopiszę tutaj, pod postem.

#4 Lukasz

Newbie

• Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 23 wrzesień 2017 - 15:00

W międzyczasie przejrzałem pare zdjęć. Od początku: Kupowanie unbanów to dobry sposób zarobków. Oczywiście nie fair w stosunku do graczy. Screen: ( https://i.imgur.com/pkakyYY.jpg ). Jest to legenda TrueLife'a, Juan - miał on bana jak mnie pamięć nie myli 3 razy. Dostawał od Luksora permy po czym tajemniczono pare dni póżniej znów grał. Nie jest to jedyna osoba która kupiła UB, jak i ja nie jestem jedyną osoba która twierdzi że można kupić UB czy administratora. Wielu administratorów (Mazan, Domingo) to stali donatorzy Luksora i bez problemu dostali awanse. Przeciętny support który zapier*ala, jest w topce wykonanych zgłoszeń, nie jest w kolesiostwie \Przykład: Gracu\ nie ma szans właściwie na range up.

Następną sprawą jest chamskie, nie kryjące się stawianie botów. Dosłownie po drugiej strony ulicy urzędu administrator postawił sklep z kilku(dziesięcioma) botami (w tym: nielegalna broń, narkotyki etc.). Następnie supporter \DzikiMichu\ który zobaczył to na podglądzie u mnie - wykorzystał to. Zaczął sobie korzystać z botów ((nadużycie suppa)). ( https://i.imgur.com/6HWMqyQ.jpg ) Takich suppów ma TrueLife.

Ostatnią poruszoną przeze mnie sprawą (przynajmniej na dzień dzisiejszy) jest ponownie kolesiostwo. Gracz \Umper\ postanowił założyć myjnie samochodową ( jedyny prywatny biznes na serwerze gdzie dało się w tej chwili odgrywać cokolwiek ). Przyszedł supporter Mathiass i zaczął oczywiście się niegrzecznie mówić wpier*alać w prace Umpera. Potem obaj użyli niecenzuralnego słowa (ku*wa) na OOC - Umper dostał AJ. Zwrócliliśmy uwage supporterowi, że również on złamał złotą zasade - wyśmiał nas, wsadził się dla żartu do AJ na 500min i wpisał sobie /unjail po kilku sekundach. Niczemu winny Umper odsiedział jaila. Tak oto sami sprawiają że graczą nie chce się grać. Mimo zgłoszenia sprawy, najlepszy supporter Mathias jeszcze długo sobie siedział na supporcie i odwalał. ( ostatnie 3 screeny: https://imgur.com/a/kVAJD )

Jeszcze na chwilke wróćmy do supportera DzikiegoMicha. Ten w urzędzie, bez żadnego krycia się, zmienia dane za pomocą komenda suppa - oczywiście za hajs w grze. Pomijając, że jeszcze go tepnął do banku (śmiech na sali). Administracja oczywiście nic z tym nie zrobiła. ( https://imgur.com/a/L5VZu )

#5 Frosty

Newbie

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 23 wrzesień 2017 - 15:32

Jesteście zabawni przyjaciele. Skąd pomysł, że nowy support ma 12 lat? I jest to kobieta? XD Fajnie się bawicie. Nie ma to jak robić anty reklamę pełną hipokryzji, przez hipokrytów, którzy dostali bana na serwerze. Nie twierdzę, że wszystkie wasze zażalenia są niesłuszne, bo dobrze wiemy jak zachowuje się Luksor, ale naprawdę jeżeli nie macie dobrych argumentów to nie piszcie nic.

#6 matist

Newbie

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 23 wrzesień 2017 - 15:45

@Frosty, słyszeliśmy plotki o tym, więc chcieliśmy o tym napisać. I przyznaje się, to był błąd. Lecz wielki obrońca serwera się znalazł. przedstawiliśmy same, mocne argumenty (uargumentowane screenami, linijkami ze skryptu OWL/tlife, oraz filmikami) dotyczące serwera i jego skryptów. Przedstaw mi tutaj hipokryzję, dostałem bana? Cóż trudno, lecz chciałem napisać opinię o tym serwerze i nie będę owijał w bawełnę. A i pytanie, które zdanie, oprócz pomyłki z supporterem jest kłamliwe i fałszywe? Podaj swoje argumenty obronne, a nie bronisz swojego luksora. I co ty masz do gadania, jak przez ten okres czasu ciebie nie było na serwerze i nie mogłeś widzieć; tych sytuacji? Chcesz się jeszcze dalej ośmieszać? Prosze bardzo, czekam na odpowiedź.

Pozdrawiam, matist

#7 verit

Newbie

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 23 wrzesień 2017 - 15:48

Ja się wypowiedzialem w temacie "reklamy" tego niesamowicie innowacyjnego serwera. Nie mam nic więcej do dodania, bo wyczerpałem chyba każdy temat.
http://gtav.pl/topic...lama-true-life/

#8 Lukasz

Newbie

• Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 23 wrzesień 2017 - 15:55

Oj, frosty. Sam podlizywałeś się administracji, więc rozumiem twoją wściekłość ;). Niemal każdą moją wypowiedź potwierdziłem niezbitymi dowodami. Tak się składa, że nie mam bólu dupy o bana, bo go nie mam (jeszcze - każda osoba która powie coś za dużo o kolesiostwo ma pakiet 2 w 1).
Co do 12 letniego supportera (dziewczyny/chłopca) rozeszła się plotka, wszyscy zaczęli o tym mówić więc wzięliśmy to za jako wiarygodne źródło. Wiele osób dostało tutaj bana choć nie powinny (nie chodzi mi wyłącznie o matista). Przypominając - wszystko co napisaliśmy w tym wątku (prócz tej plotki) to informacje potwierdzone dowodami, nazywasz nas hipokrytami choć sam nim jesteś - i tu w przeciwieństwie do twojej wypowiedzi napisze dlaczego: jednocześnie piszesz że luksor rzeczywiście nie wie co robi, ale z drugiej strony uważasz że piszemy samą nie prawde o nim.

Pozdrawiam cieplutko.

Użytkownik Lukasz edytował ten post 23 wrzesień 2017 - 15:56

#9 Mazan

Newbie

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 23 wrzesień 2017 - 16:13

elo

#10 Frosty

Newbie

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 23 wrzesień 2017 - 16:18

Tak naprawdę to już od dawna było wiadomo, że są to skrypty OWL'a i sam uważam, że upieranie się Luksora, że to jego skrypty jest żałosne, lecz powiedz mi jaki administrator brał udział w napadzie na komisariat?

#11 matist

Newbie

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 23 wrzesień 2017 - 16:19

@Frosty Pan MAZAN? Supporter karczycho? Wymieniać dalej, bo było chyba wtedy z 5-6 osób.

#12 Mazan

Newbie

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 23 wrzesień 2017 - 16:22

mnie tam nie bylo kurde, ale spoko, no niezgodzic sie musze tylko z Klaudią i tym donatorem bo grosza nie dalem.

#13 Requ9

Newbie

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 23 wrzesień 2017 - 16:40

Nie polecam serwera a zwłaszcza właściciela pana L który oszukuje ludzi żeby tylko zarobić ile sie da, większość ludiz traktuje jak swoich robotników i źródło kasy, jak przestanie ktoś być mu potrzebny albo nie zapłaci to dostaje bana. To jak się zachowuje na yt (gdzie stara się być miły bo ma hajs za to) to zupełnie inny sposób bycia niż to jaki jest naprawde. Wszyscy według niego to idioci on wie najlepiej wszystko, już pomijając sam fakt że jest niedorozwinięty bo niby chce zarobić ale swoimi decyzjami odnośnie serwera zrobił przez rok czasu wszystko żeby tak nie było a serwer upadł, sporo osób się nabrało, postawił serwer na kradzionej cudzej pracy, najmniejszym kosztem nachapał się kasy nie robiąc na serwerze praktycznie nic. Jedyne co to wbicie raz na tydzień na serwer zniszczenie randomowemu graczowi auta. Gdy gracz się wkurzy to wklepuje mu z radością warna albo bana. Wracając do traktowania ludzi, to każdy komu na serwerze zależało i pomagał jak mógł to za swoje starania dostawał poprostu bana. Im bardziej ktoś był ogarnięty tym łatwiej dla niego o bana aż w końcu na serwerze zostały 10 latki, które widząc podmianke za 100zł wyciągają hajs od rodziców. I nawet oni zostali okradzeni kiedy na serwerze podmianki zostały usunięte i wgrane nowe a w regulaminie serwera nagle nowy zapis że podmianki nie są dożywotnie. Poza tym na serwerze nie ma żadncyh warunków do gry IC, byłem 3 miesiące liderem LSPD i z frakcji która prawie nie istniała stworzyłem ogarniętą i zgraną ekipe która skutecznie zwalczała odwalaczy w gangach. Oczywiście administrator grający w gangu zrobił wszytsko zeby zniszczyć jakikolwiek poziom gry na serwerze rozdając gangom broń a mnie banując tylko za to ze zastrzeliłem mu postać IC.

Użytkownik Requ9 edytował ten post 23 wrzesień 2017 - 16:57

#14 DERTIX

Newbie

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 23 wrzesień 2017 - 16:47

Elo9

#15 Lukasz

Newbie

• Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 23 wrzesień 2017 - 17:26

Akurat DERTIX to najlepszy 'agent'. Zrespiliście sobie pojazdy za 6 dolcow (które normalnie był za klikaset tysięcy), kiedy wyszlo na jaw to dostałeś bana. Założyłeś nowe konto i Mazan Cie przyjął. Póżniej się tłumaczył, że nic nie wiedział iż to ty. 'XD'

#16 DERTIX

Newbie

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 24 wrzesień 2017 - 21:02

Robiłem tak, to prawda. Po prostu zacząłem się bawić moimi permisjami, ponieważ widziałem, na jakim poziomie jest serwer, czyli na takim jak teraz maksymalnie 35 graczy. Kiedyś, gdy byłem supportem, jeszcze na pierwszej edycji, gdy ten serwer miał jakiś sens, robiłem po 150 zgłoszeń dziennie i nie schodziłem poniżej średniej ocen 4.0. Także tak to mniej więcej wygląda, każdy wie, na jakim poziomie jest serwer... Skoro nawet administratorzy się śmieją, że to jest serwer RPG z dodatkami RP.

#17 Lukasz

Newbie

• Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 29 wrzesień 2017 - 15:33

Nie wiadomo czy to przez ten wątek czy też przez działanie innych - właściciel postanowił zrobić czystkę administracji. Wow, coś go poruszyło. Jedyne co mnie zastanawia to, to czy choć w połowie raczy się przyznać do tego że jego skrypty nie są autorskie - po wstawieniu pierwszego posta tutaj. doszły mnie słuchy że ponoć 4 osoby siedziały nad tłumaczeniem linijek (a przecież sam napisał skrypty) + zostało mu odbanowanie osób które były właściwie ofiarami /czyt. matist, requ/. Pozdrawiam cieplutko.

Użytkownik Lukasz edytował ten post 29 wrzesień 2017 - 15:33

#18 PerSkY

Newbie

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 12 październik 2017 - 21:02

Proponuję ogarnąć syf, który jest na tym serwerze :]. Sam serwer ma skrypt, który laguje, ale no tak… każdy ma GTX 1080. Co do samych podmianek – zbędne, psuje klimat gry, nie kupiłbym golfa za 80 zł, którego mogą mi go ukraść. Ogólnie poziom graczy jest żenujący, niby takie murzynki a nawet podstawowego slangu nie znają, damn, co do samych nazw gangów, na początku okej, ale później to dramat, same pierwsze lepsze nazwy, a nawet setów nie można robić, bo za mało graczy. Proponuję zmienić nazwę z True Life, na True RPG – bardziej pasuje :). Serwer posiada mnóstwo błędów, a administracja nie potrafi tego naprawić, kolesiostwo również występuje na serwerze ze strony administracji, którą można łatwo baitować i naprawi autko. MG jest powszechne na każdym serwerze RP, ale tutaj jest najgorzej, w środku lasu nagle przyjeżdża taksówka… no ładnie. Zarobki również są niskie, 30 dolców za 1 przystanek, a po paru godzinach coraz mniej, samych prac jest z pięć, gdzie stawka jest taka sama. Broń kosztuje trzynaście tysięcy, dom siedemdziesiąt tysięcy, najtańszy pojazd siedem tysięcy, zmiana koloru auta pięć tysięcy, już nie wspomnę o dalszym tuningu auta. Kraść pojazdów nie można, bo skryptu nie ma, a odegrać nie można, mimo że to Role Play. Sama rozgrywka jest bardzo ograniczona, strzelaniny w centrum nie można zrobić, mimo że to Ameryczka, wcale to się nie zdarza w realnym świecie. Napadać również nie można, pracownikami banku są boty, wszystkich sklepów boty, nawet zakładów, to boty. A samych graczy nie opłaca się napadać, bo mają marne grosze przy sobie i w banku, o czym wspominałem wyżej, ale nawet jeśli chcesz napaść gracza, to taka szansa jest 1 do 30 (tyle graczy gra na True Life), bo wszyscy logają albo nie odgrywają. To tyle, jest to moja osobista krytyka i opinia o serwerze, mam nadzieję, dotrze to do naszego Luksorka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych