Skocz do zawartości

[Zapowiedź] ShieldGame.pl

1 odpowiedź w tym temacie

#1 SuperMario

Little Clucker

• Użytkownicy
  • 44 postów

Napisano 13 luty 2018 - 22:36

Dołączona grafika

Wstęp...
Witam, jako główny właściciel projektu ma możliwość zaprezentowania własnego serwera, który jest tworzony na podstawie og-rpg, ponieważ cztery lata grzebania w tym jakże cudownym gamemodzie pozwoliła mi na dość wystarczające obeznanie w skrypcie bym mógł zacząć... huh, wstęp za mną, zacząć co mam na myśli? nie martwcie się, nie chodzi mi o sam fakt podpięcia wszystkiego i rozpoczęcie swojej "przygody" z serwerem, stawiam, czy też mam bardziej ambitne plany względem serwera, jego zasobów i nowości... dokładnie - nowości, które nie są jedynie obietnicami, a pewnością z mojej strony iż na starcie serwera tak owe się zjawią i będą w pełni funkcjonalne. Sam Gamemode przeszedł ogromną renowację po przez zaglądnięcie w najmniejszy szczegół kończąc na prostym czacie, który zmienił się całkowicie, bowiem zawarcie na nim id, rangi, i innych bzdet zostało zniwelowane tak by czat mógł odzwierciedlać pełnię wirtualnego życia tj. rozmowy... natomiast wypada się przedstawić... mam na imię Dominik, aktualnie mam 18 lat i uczęszczam do Liceum ogólnokształcącego, dodatkowo w wolnych chwilach uczęszczam do Ochotniczej Straż Pożarnej w Izbicku, co o mnie... o mnie to tyle, zatem zapraszam do zapoznania się z resztą.

Interfejs, hud, panel logowania - czyli podstawy...
Panel logowania, przeszedł pewne zmiany kosmetyczne, pewne mam na myśli całkowite zmiany, które zostaną przedstawione już na samym końcu całej zapowiedzi... hud... odskakuję od standardowego hudu, który umieszczony jest... wiadomo gdzie, sam hud starałem się by był funkcjonalne, przejrzysty oraz co najważniejsze ładny i przyjemny dla oka. Inspiracje? aktualnie pewne są, o których mówić nie chcę, mogę zapewnić społeczność iż nie jestem typem osoby, którą fascynuje ściągnięcie czegoś z jednego projektu na drugi... pomysłów mam wiele i wiele z nich zostanie wykorzystane, czy też już zostało... hud przedstawię teraz, ponieważ to dość ważna rzecz...
Spoiler
Jak już z pewnością większość z was zauważyła początkowa rozgrywka będzie toczyła się w Los Santos... dokładnie na Market Station, które pod względem wyglądu również zostało zmienione, co można zauważyć chociażby na tym zdjęciu... market station to centrum, centrum w który gracze będą mogli wspólnie się spotkać, gdzie rozgrywka ma tętnić życiem i skłaniać graczy do interakcji na wiele sposobów, które zaprezentuje w dalszej części zapowiedzi.
Spoiler
Nie wiele prawda? dokładnie... nie będziemy wstawiać masę obiektów, które zasadniczo nie wnoszą nic do gry, obiekty będą wykorzystywane rozsądnie tak by ograniczyć je do minimum.
Dokładnie tak... został on przeniesiony zaraz nad mini mapę, które nie jest mojego autorstwa, natomiast wykorzystanie tego typu rozwiązania i skupienia się nad jednym miejscem by umieścić tam podstawy naszego konta - sądzę iż to dobre rozwiązanie i przyjmie się dość ciekawie dla graczy, panel logowania, również został zmieniony pod tym względem.
Spoiler

Moje założenia, realne spojrzenie na rzeczywistość...
Ta część zapowiedzi skłania człowieka do przemyśleń... do realnego spojrzenia na stan obecny, wiem... og-rpg to nie wiele, to guma przeżuta już setki razy i wypluta na ulice, dokładnie wiem... zebrałem ją i wykorzystałem by zrobić coś... nie oszukujmy się... coś czego nie było, dlaczego? ponieważ wprowadzam na serwer wiele zmian na dobre, przynajmniej tak sądzę ja, ponieważ mam o tym pojęcie i mimo wszystko nie jestem sam... jest ze mną webdeveloper oraz osoba wspierająca mnie od strony technicznej serwera, zresztą... cały skład ekipy wypisany jest na forum, co zmieniłem? zmieniłem całkowity wygląda serwera o czym mówiłem, wprowadzam możliwość nowych prac - mówię serio... przesiadywanie w więzieniu to nuda, prawda? - prawda, teraz daję możliwość więźniom prowadzenia swojego życia na terenie więzienia stanowego, które jest pilnie strzeżone... więźniowie na terenie mają wiele możliwości... bójki, interakcje z nową frakcją, możliwość korzystania z prac - JEDYNIE! dla więźniów, które są ograniczone, a co najważniejsze interakcja, o której wspomniałem... U.S.Army, frakcja które została stworzona i zostanie poprowadzona, z myślą o interakcji z przestępczością po za terenem Los Santos, więzienie stanowe jest osadzone na terenie bazy wojskowej, dlatego frakcja ma możliwość czynnego udziału z więźniami, wykonywanie poleceń, prowadzenie zebrań, wspólne wyjazdy, i tak dalej... i tak dalej. Dlatego jak powiedziałem... zdaję sobie sprawę z krytyką - przyjmuje ją, zdaję sobie sprawę z ryzykiem, które wiąże się z prowadzeniem serwera na owym gamemode - przyjmuję je, natomiast robię co w mojej mocy, wykorzystuję 100% swoich umiejętności by wszystko miało ręce i nogi.

Co mam na myśli po przez "przestępczość"?
Dotychczas spotkałem się z jednym serwerem RPG, który swoim trybem wyróżniał się po przez czynny Deathmatch, wprowadzam serwer og-rpg z domieszką przestępczości, zdejmuję blokadę DM i wprowadzam broń... wiele osób sądzi, że to prowadzi do wielkich problemów - racja... aczkolwiek broń będzie dostępna jedynie dla osób, które mają gotówkę... bowiem nie będzie ona należała do najtańszych, dodatkowo frakcja Police Department ma prawo zabrać broń zaraz po samym wyciągnięciu jej bez względu na to w jakim miejscu... samo utrzymanie broni w dłoni to kłopot dla człowieka i możliwość utraty jej, natomiast nie dotyczy to broni białej, które dozwolona jest i będzie... natomiast zdjęcie DM to nie tylko jeden problem... to wiele problemów, które zostaną zniwelowane po przez regulamin serwera, który będzie dość poważnie skracał możliwości dot. broni palnej, natomiast zdjęcie DM niesie za sobą wiele dobrego... interakcje frakcji Police Department vs Organizacje przestępcze... frakcja Medical Department otrzymuje dodatkową robotę - rzecz jasna, broń = utrata hp = potrzebni medycy, dodatkowo Los Santos... właśnie! miasto to zostanie obarczone zakazami wyjazdu po za granicę, wyjazd za granicę wiąże się z kontrolą - kontrolą U.S.Army które bez względu na wszystko ma prawo skonfiskować broń, zatrzymać obywatela i skazanie go.

Frakcje, krótko i na temat...
Frakcje są, są stare, są i nowe... frakcja Police Department, Medical Department oraz Fire Department to podstawa każdego serwera, dodajemy kolejne dwie, mianowicie frakcja San News, które niesie za sobą wiele rozwiązań, ponieważ rezygnujemy z /ogłoszenie - od teraz w celu jego nadania kontaktujemy się bezpośrednio z frakcją San News, to ona wystawia nasze ogłoszenia, które są umieszczane na górze ekranu tj. na samej górze powstanie miejsce, w którym frakcja ta będzie mogła prowadzić transmisje na żywo, przeprowadzać wywiady i udzielać ogłoszeń od naszych graczy.
Kolejna frakcja, o której wspomniałem to frakcja U.S.Army - frakcja obejmująca wszelkie tereny po za Los Santos, frakcja obejmująca rolę ochrony więzienia stanowego tak by prowadzić interakcję z więźniami.

Forum, oraz już koniec zapowiedzi...
Forum, rzecz najważniejsza bez której nie obejdzie się na serwerze... zostało stworzone, zostało stworzone na podstawie silnika IPS, natomiast tak by gracz swobodnie mógł się po nim poruszać, miał pełną możliwość do interakcji z resztą społeczności oraz tak by forum było miejscem dyskusji nie tylko podczas odwiedzania działu skargi/apelacje - dlatego dla graczy z zainteresowaniami został utworzony specjalny dział, ponieważ zostanie przedstawiony zalążek forum.
Spoiler
Super... dobiegamy końca... naprawdę, to dla mnie ciężkie, i wierzę że podołam zadaniu, podołam celom, które postawiłem... potrzebuję wsparcia graczy, wsparcia osób doświadczonych, inwestuję w serwer by pokazać, że potrafię, by stworzyć coś... boję się używać słowa "innego "innowacyjnego" - ale naprawdę wprowadzam zmiany, których dotychczas nie znalazłem na serwera, jeśli przeczytałeś całą zapowiedź bardzo Ci dziękuję i zapraszam na forum, wkrótce pojawi się pierwsza aktualizacja - proszę o cierpliwość, i liczę na wsparcie, które przyjmuję od wszystkich, dziękuję jeszcze raz i zapraszam do wypowiedzi na temat projektu.

Forum: http://www.shieldgame.pl/
discord: https://discord.gg/5Vmwu22

Właściciel: SuperMario(ja)
Wsparcie techniczne serwera: Hmmm..
Wsparcie techniczne forum: PennyWise

Data startu?: Prawdopodobnie koniec tego miesiące, nie obiecuję.

Użytkownik SuperMario edytował ten post 13 luty 2018 - 22:38

#2 Rimmer

Krytyk serwerów

• Użytkownicy
  • 84 postów

Napisano 16 luty 2018 - 23:21

No no, serwer pod względem graficznym nie zabija, ale czekam na start i zawitam, bo sam w sobie serwer zapowiada się wyśmienicie! :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych