Skocz do zawartości


LS-Life.PL


1 odpowiedź w tym temacie

#1 Hexel

  Newbie

 • Użytkownicy
 • 2 postów

Napisano 23 sierpień 2018 - 12:56

Dołączona grafikaWitajcie! Chcielibyśmy przedstawić Wam "nowy projekt na scenie SA:MP", jakim jest LS-Life.pl!
Rozgrywkę zaplanowaliśmy w mieście "głównym", najlepiej wszystkim znanym, czyli w Los Santos.
Zapewne zapytacie co nas wyróżnia - otóż przede wszystkim "przyjazna" ekipa, a co za tym idzie dobry, jak nie bardzo dobry kontakt na linii Gracz - Ekipa, Ekipa - Gracz, następnie można wymienić w pełni autorski skrypt rozwijany od listopada ubiegłego roku.

Pierwszy "zarys" serwera powstał właśnie w listopadzie, gdy my - grupka znajomych - postanowiliśmy stworzyć coś nowego, dzięki czemu będziemy mogli zrzeszać liczne pule graczy, od graczy dla graczy, pamiętajcie.
W ostatnim czasie nasza ekipa przeszła ogromne zmiany, jedne na plus, drugie na minus, lecz się nie poddaliśmy i wychodzimy do Was - Graczy - z oficjalnym zaproszeniem.
Póki co zapraszamy Was na naszego oficjalnego discorda serwerowego oraz na nasz fanpage na Facebook'u, będzie nam niezmiernie miło jeśli postanowicie nas odwiedzić!
Start serwera wstępnie planujemy na koniec wakacji lub początek września.


Dołączona grafika Kliknij tutaj!

Dołączona grafika Kliknij tutaj!

Dołączona grafika Kliknij tutaj!


Dołączona grafika


W tym punkcie przedstawimy Wam jedynie kawałeczek naszego skryptu, więcej będziecie mogli zobaczyć na forum, lecz to już niedługo..

- Budynki o charakterze mieszkań w blokach,
- Zautomatyzowane urzędy, sprzedawcy - wystarczy podejść do aktora i kliknąć klawisz 'y',
- Powiew świeżości w zakupie budynku, wystarczy wejść w pickup i wpisać komendę,
- Fotoradary umieszczone w różnych zakamarkach Los Santos,
- Nowoczesne kartoteki dla służb porządkowych,
- Zmieniony system zdobywania umiejętności strzeleckich, koniec z ASG,
i wiele, wiele więcej!


Dołączona grafika


Bez nich, zapanował by nieład w mieście, a o kogo chodzi? Oczywiście o organizacje porządkowe, nazywane również instytucjami oficjalnymi, bez nich po prostu się nie obejdzie.
Przygotowaliśmy różne "niespodzianki" dla organizacji porządkowych, lecz w taki sposób aby nie mogli się zbytnio wywyższać nad innymi, przecież od tego nie są, prawda?

Po długich rozmowach podjęliśmy decyzję, że na serwerze spotkacie 3 organizacje porządkowe występujące normalnie, oraz jedną w systemie epizodycznym, a dokładniej będą to Los Santos Police Department, Los Santos Government, Los Santos Rescue Center i ostatnia - epizodyczna - Federal Bureau of Investigation.

Dołączona grafika


Czy bez półświatka przestępczego można się obejść? Oczywiście odpowiedź może być tylko i wyłącznie jedna, nie.

Dla osób grających w organizacjach przestępczych przygotowaliśmy różne "małe" smaczki, a między innymi ładunki wybuchowe - tak, od tej pory organizacja przestępcza będzie mogła zamówić ładunek, który może podłożyć na dowolnych drzwiach, lecz trzeba pamiętać jedno, nikt anonimem nie jest i błąd prędzej czy później popełni, a do tego możemy wam zdradzić kolejny "smaczek" - Mafie otrzymają dostęp do wytrychów, którymi będą mogli kraść pojazdy instytucji publicznych, takowy pojazd będzie przypisywany do grupy, a więc będzie można się spodziewać różnych ciekawych akcji w wykonaniu takowych grup.


Dołączona grafika


Gospodarka musi być "jakoś" zasilana, dlatego biznesy są jej nieodłączną częścią.
Gracz będzie miał możliwość złożenia wniosku o stworzenie biznesu, a w nim będzie musiał wybrać rodzaj swojego przedsiębiorstwa, między innymi będzie mógł stworzyć firmę o charakterze spedycyjnym, potocznie zwaną "firmą kurierską", która będzie obsługiwała dostawy produktów z magazynu, który będzie ulokowany na Dokach Los Santos, a następnie będzie owe produkty zwozić do wyznaczonych firm.Wszystko co dobre, musi się skończyć(?)


Coś w tym jest, prawda? Lecz nie tym razem! - To jest dopiero początek, nowej, pięknej przygody!
Już niedługo nasze forum ujrzy światło dzienne, a będzie to kolejne ogromne Dołączona grafika(BOOM) liczymy, że się tam ponownie zobaczymy!

#2 Hexel

  Newbie

 • Użytkownicy
 • 2 postów

Napisano 13 wrzesień 2018 - 14:44

Dołączona grafika


Słowami wstępu...
Hej! Jak już wiecie ekipa projektu przeszła swoja reorganizacje, pojawiły się nowe twarze w naszych szeregach, które przyczynią się do lepszego rozwoju naszego projektu. Zmienił się także system obowiazkow każdego z nas. Po reorganizacji ekipy projektu rozpoczęliśmy natychmiastowo prace nad nowym wyglądem forum, by każdy ruch gracza był na nim przyjemny oraz miły dla oka. Postanowiliśmy, że zatrzymamy wszystkie dane ze starego forum i nie będziemy nic z nich usuwać. Tak więc każdy temat, każdy wasz post został na swoim miejscu.

Dołączona grafikaNa czym stoimy…
Prace nad serwerem ruszyły dnia 09.11.2017 roku i trwają aż do teraz. Każdy z systemów umieszczonych w gamemodzie był pisany od zera. Każda funkcja, którą oferuje nasz projekt od strony technicznej była sprawdzana po kilka razy, by wypuścić dobry materiał do użytku przez graczy i nie wracać się do ich poprawy. Od samego początku wyszukujemy niepoprawności w systemie, by od razu niwelować poziom bugów do zera. Na ten moment serwer jest przygotowany pod start, nie byłoby żadnym problemem, jeżeli mielibyśmy podać datę startu na przyszły weekend. Jednak cały czas pracujemy nad nowymi udogodnieniami dla każdego z was. Codziennie są wykonywane jakieś dodatkowe działania, które ulepszają wygląd niektórych funkcji, które oferuje system. Wracamy się do niektórych rzeczy, bo wpadają lepsze rozwiązania, by zastąpić coś, czymś, co jest łatwiej w obsłudze i lepiej wygląda. Aktualnie nasza praca opiera się na poprawianiu forum, utworzenie nowego szablonu, nowej karty graczy oraz wszystkich opcji, które będą dostępne. Nie mogliśmy dalej przebywać na tamtej wersji ze względu na to, ze była ona po prostu nieestetyczna i niedopracowana, zrobiona raczej na szybko, co było jednym z błędów starej ekipy.
Dołączona grafikaCo dalej…
Jak już wspomniałem wyżej, skupiamy większą uwagę na forum oraz panelu gracza. Cały czas będziemy wszystko starannie dopracowywać, a międzyczasie sprawdzać dalej skrypt i szukać jakiś niedociągnięć. Będziemy dokonywać zmian w skrypcie, w momencie, w którym najdą nas nowe pomysły, bądź coś okaże się być lepszym od starszej wersji. Skupimy się także na marketingu serwera, ponieważ chcemy by społeczność naszego projektu się znacznie zwiększyła. Zaczniemy dokonywać także mniejszych lub wiekszych zmian w regulaminach projektu, rozwiniemy niektóre punkty oraz dodamy nowe, których brakuje. Pomału zaczniemy przystosowywać mapę do gry, tworząc wiele ciekawych miejsc, w których Wasze postacie będą mogły spędzać czas.
Dołączona grafika

Beta testy oraz start serwera…
Beta testy są nieuniknione, ponieważ nikt lepiej nie dopatrzy sie bledow jak sam gracz dla ktorego jest tworzony ten projekt. Zamierzamy je wykonać pod koniec września, jednak wszelkie informacje na ten temat zostaną podane tydzień przed planowaniem ich wykonania. Przejdźmy wreszcie do startu serwera. Przewidujemy start na polowe października. Chcemy w ciągu półtorej miesiąca dokończyć całościowo prace nad forum i oddać je w Wasze dłonie z jak największą oferta opcji. Dodatkowo przez ten czas będziemy się starać, by projekt uzyskał mozliwie szeroki rozgłos, ponieważ bez wystarczającej ilości graczy, nie jesteśmy w stanie dokonać upragnionego startu. Tyczy się to także liderów poszczególnych instytucji, organizacji oraz samych biznesów.Dołączona grafikaEkipa serwera…
Każda osoba na swoim stanowisku ma wyznaczone zadanie, jak i funkcje za które jest odpowiedzialna. Staraliśmy się dopasować ja w taki sposób, by wybierać osoby na poszczególne stanowiska pod względem wiedzy, doświadczenia, pomysłów, zaangażowania oraz samego podejścia.

Helex → CEO, ADO, Lead Developer.
Megii → Team leader, opieka nad instytucjami publicznymi.
Alex → Marketing, kontakt na linii Administracja <-> Gracz.
Faggios → Opiekun biznesów, projektów IC, branży rozrywkowej, kontakt na linii Administracja <-> Gracz.
Humek → Opiekun organizacji przestępczych, kontakt na linii Administracja <-> Gracz


Changelog:
 • Poprawiono zbugowany obiekt w strzelnicy.
 • Czerwony nick postaci, która otrzymuje obrażenia.
 • Dodano powód BW pod nickiem postaci.
 • Dodano informacje na liscie /v, który pojazd jest zespawniony.
 • Poprawiono wygląd rządowej bazy danych.
 • Poprawiono wygląd kartoteki.
 • Poprawiono wygląd zgłoszeń na 911 oraz do firm.
 • Przy zgłoszeniach dodano kilka elementów, które ułatwią obsługę tej komendy oraz wygląda to estetyczniej.
 • Poprawiono wygląd okna z ustawieniami postaci.
 • Community Manager oraz Administracja mają możliwość otworzenia oraz wejścia do każdego pojazdu.
 • Poprawiono system AFK.
 • Poprawiono system, który informuje innych o tym w jakim stanie znajduje się postać innego gracza.

Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Podsumowując, po reorganizacji ekipy, prace nad serwerem zostały znacznie przyspieszone. Każda osoba za coś odpowiada, skupia się na tym i jest za to odpowiedzialna. Każdy z ekipy poświęca minimum te dwie godziny dziennie tylko po to, by wydać coś naprawdę dobrego w wasze ręce. Wspólnie z ekipa stwierdziliśmy, że wydamy newsa typowo informacyjnego. Byście wiedzieli na czym aktualnie stoimy. Kolejne newsy będą wychodzić regularnie minimum jeden na tydzień. Przypominamy także o rekrutacji na liderów poszczególnych instytucji, organizacji przestępczych, jak i biznesów czy innych grup, które chcielibyście wprowadzić w życie. Zachęcamy także do zapraszania znajomych do wspólnej gry!


Dołączona grafika Kliknij tutaj!

Dołączona grafika Kliknij tutaj!

Dołączona grafika Kliknij tutaj!

Dołączona grafikaNowa przygoda właśnie nadciąga.
Miło mi Was powitać już w kolejnej nowince dotyczącej naszego projektu!
Jak sami zauważyliście po tytule tego tematu, jak i po niektórych wiadomościach na serwerze Discord naszego projektu, postanowiliśmy przenieść rozgrywkę ze słonecznego Los Santos, do hrabstwa znajdującego się w północnej części stanu San Andreas, czyli do Bone County.
Głównym miasteczkiem rozgrywki będzie Fort Carson, w którym znajdą miejsce najważniejsze instytucje publiczne, do dyspozycji otrzymacie również miasteczko Las Payasadas.
Naszym głównym powodem, przez który postanowiliśmy zmienić lokalizację gry na Bone County jest możliwość stworzenia nowatorskich systemów, których do tej pory nie mogliście zasmakować na polskiej scenie RP, lecz o tym możecie przeczytać troszkę niżej.

Takie systemy tylko u nas!
Dzięki temu, co my tworzymy dla Was, będziecie mogli w grze wyruszać wraz ze znajomymi na polowania, na których będziecie mogli obłowić się górą pieniędzy na sprzedaży mięsa ze zwierząt, jak i innych ciekawostek, które będziecie mogli przywieść z polowania, oczywiście polowania, w niektórych rejonach nie będą legalne, lecz będą bardziej opłacalne pod względem zarobku z pojedynczego wyjazdu.
Otrzymacie również możliwość pędzenia bimbru we własnym garażu, który będziecie mogli sprzedać lub wykorzystać na własny użytek, lecz będziecie potrzebować specjalnej aparatury, jak i różnych składników, które znajdziecie w różnych lokalizacjach.
Przygotowujemy cały czas nowe systemy, jak i ulepszamy stare, abyście mogli zakochać się w rozgrywce, która powoli się zbliża!

Właśnie, kiedy start?
Pytanie, które bardzo często się przewija, aktualnie nie podamy żadnej konkretnej dany, jak i przypuszczalnej daty startu serwera.
Jest to spowodowane tym iż cały czas pracujemy nad skryptem, forum i innymi bardzo ważnymi rzeczami, przez co nie jesteśmy w stanie obiecać wam, że serwer wystartuje tego konkretnego dnia - nie chcemy wyjść na kłamców.

Instytucje publiczne.
Jako iż przenosimy się do Bone County, rekrutacja na liderów instytucji publicznych rusza na nowo, lecz w delikatnie innym stylu.
Od tej pory, każda aplikacja na lidera instytucji publicznej będzie jedynie do wglądu dla Zarządu, jak i Community Managerów.
Będziemy się starali wybierać liderów danych instytucji na bieżąco, lecz nie podajemy konkretnych terminów, w których będziemy wybierali dane osoby.
Macie możliwość kandydowania na lidera instytucji publicznych takich jak:
Bone County Government
Bone County Sheriff's Office
Bone County Fire Department
Więcej na ten temat znajdziecie tutaj.


Ostatnie zmiany
 • Ulepszona komenda /v info
 • Nowy przedmiot dla FD - umożliwia zdjęcie stanu nieprzytomności danemu graczowi
 • Zmiany w systemie przebiegu - im większy tym silnik pojazdu dłużej się odpala (powyżej 10 tysięcy km)
 • Drobne zmiany w komendzie /pomoc
 • Poprawki w spawnowaniu pojazdów
 • Drobne zmiany w AC

Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafikaDołączona grafika Kliknij tutaj!

Dołączona grafika Kliknij tutaj!

Dołączona grafika Kliknij tutaj!

"To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku!" ~ Winston Churchill


Użytkownik Hexel edytował ten post 13 wrzesień 2018 - 14:45


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych