Skocz do zawartości

Grand Theft Auto V - Pierwsze konkretne informacje

GTA V

27 odpowiedzi w tym temacie

#1 BlacK

Justice League Member ;>

• Redaktorzy
  • 698 postów

Napisano 09 listopad 2012 - 15:12

Dołączona grafika

Wczoraj od Game Informera do sieci trafiły pierwsze informacje dotyczące gry Grand Theft Auto V. Informacji było bardzo dużo, aż 18 stron. Poza informacjami otrzymaliśmy również bardzo dużo screenów :).

Warto przypomnieć że od premiery pierwszego (i do tej pory jedynego, chociaż w najbliższą środę do sieci ma trafić drugi trailer) minął już lekko ponad rok.

Wszystko co najważniejsze znajdziecie poniżej:
  • Los Santos - Teren który będzie nam udostępniony będzie większy niż GTA:SA, GTA IV i Red Dead Redeption razem wzięte (Przejechanie zajmie nam około 30 minut). Pojawią się lokacje podwodne, które będzie można eksplorować z pomocą sprzętu do nurkowania. Poza tym oczywiście jeszcze np. Góra Chilliad :);
  • Pojawią się 3 grywalne postacie: Michael, Trevor i Franklin. Można będzie zmieniać ich wygląd (ale prawdopodobnie jedynie ubranie, nie będzie podobnie jak w GTA:SA zmieniania ich cech np. tworzenia silnego faceta poprzez chodzenie na siłownię);
  • W GTA:V dużą rolę będą odgrywały napady na banki;
  • Michael - Były złodziej napadający na banki. Przeszedł na "emeryturę" i został objęty programem ochrony świadków FIB (odpowiednik FBI w świecie Grand Theft Auto). Mimo życia w luksusie nie jest szczęśliwy - zaczyna nienawidzić swojej żony Amandy, która roztrwania jego pieniądze, a także nie może dojść do porozumienia ze swoimi nastoletnimi dziećmi, Tracy i Jimmym. Z powodu braku pieniędzy oraz wykańczającej go rzeczywistości, postanawia wrócić do przestępczego świata;
  • Trevor to były pilot wojskowy, który współpracował z Michaelem w kilku napadach na banki. Stuknięty, wybuchowy świr uzależniony od narkotyków i alkoholu. Jest bezwzględny i pozbawiony skrupułów, a przez swoją wybuchowość staje się czarną owcą w naszej trzyosobowej grupie. Ostatnie lata nie były dla niego najlepsze, ubiera się dość skromnie, jest zaniedbany. Trevor posiada na karku tatuaż w postaci przerywanej linii z napisem "cut here";
  • Franklin to dwudziestoletni mieszkaniec południowej części Lost Santos. Pracuje dla szemranej firmy zajmującej się sprzedażą samochodów - głównie na kredyt, udzielany ludziom, którzy nie mają z czego go spłacić. Franklin jest egzekutorem tych długów;
  • pomiędzy misjami (czasem w ich trakcie) można będzie przełączać się między postaciami w dowolnym momencie. Gdy będziemy grać np Michaelem, Trevor i Franklin będą wykonywać swoje zajęcia. Pozwala to na ukończenie misji na wiele sposobów, każda postać ma przydzielone inne zadanie;
  • zmiany postaci można będzie dokonywać także w niektórych bardzo ciekawych misjach. W jednym z opisanych w magazynie zadań Michael i Trevor (Tu był opis misji, ale nie chcę wam dawać spoilerów). W tym momencie gracz może zdecydować, czy chce grać jako Michael i wdać się w bezpośrednią strzelaninę, czy też jako Franklin (zaczajony na dachu sąsiedniego budynku) sprzątnąć przeciwników ze snajperki. Zmiana bohatera odbywa się bardzo płynnie, w bardzo filmowy sposób. W tej samej misji, w czasie późniejszej ucieczki helikopterem, możemy wybrać, czy jako Franklin próbujemy ze snajperki zdjąć pilotów innych śmigłowców, czy jako Michael strzelać z karabinu przez otwarte drzwi maszyny, czy też jako Trevor pilotować helikopter;
  • osoby, które liczyły na spotkanie głównych bohaterów z San Andreas, zawiodą się. Akcja osadzona jest w zupełnie innym uniwersum – określanym przez twórców jako „GTA HD". Jednakże, choć konkretów nie podano, możemy zobaczyć w Los Santos kilka znajomych twarzy z GTA IV i Epizodów;
  • o ile jednak postacie z GTA:SA nie powrócą, inne elementy tej gry mogą pojawić się w piątce – np. sieć sklepów Ammu-Nation, zajmujących się handlem bronią. Teraz dużo łatwiej niż w GTA IV będzie zaopatrzyć się w broń palną, i dobrze. Ta zmiana w GTA: IV jakoś mi nie przypadła do gustu :);
  • zmieni się - na lepsze, dużo mechanizmów np. auta mają się lepiej trzymać nawierzchni. System jazdy ma podobno spodobać się fanom gier wyścigowych. W grze pojawi się bardzo dużo środków transportu m.in rowery BMX, górskie, uliczne, terenowe, ciężarówki, helikoptery, samoloty, quady i skutery. Podobnie strzelanie, w porównaniu do pierwszych odsłon cyklu, teraz już praktycznie nie da się tego porównać. Według Dana Housera z Rockstara, zmienił się nie tylko sposób działania tego mechanizmu, ale także jego główne fundamenty, przez co rozgrywka wygląda nieco inaczej niż w poprzednich częściach cyklu. Walka wręcz także ma być lepsza niż we wcześniejszych GTA;
  • jednocześnie znacznie zwiększy się interaktywność świata. Będzie można np. wziąć kanister z benzyną, wylać ją na jezdnię i podpalić. Pojawi się także możliwość pokazywania różnego rodzaju gestów przechodniom w świecie gry. Czasem jednak trzeba uważać komu się go pokazuje :);
  • seria GTA słynie z wielu pobocznych aktywności dostępnych w wirtualnych miastach. Nie inaczej będzie w piątce – pojawi się duża ilość mini-gier i zadań pobocznych (część z nich przypisana będzie tylko określonym postaciom) w stylu gry w pokera z Red Dead Redemption. Twórcom zależy na ich dużej różnorodności. Wśród mini-gier pojawi się np. golf, triathlon, joga, tenis, jazda na nartach wodnych oraz skoki ze spadochronami.Nie będzie natomiast wątków romansowych, bowiem nie pasują one do charakteru bohaterów;
  • powrócą natomiast przyjaciele, z którymi będzie można utrzymywać różnego rodzaju relacje. Np. Lamar, zwariowany kumpel Franklina, który zawsze pakuje go w kłopoty albo Jimmy, syn Michalea, który jest wiecznie upalonym, wiecznie narzekającym 20-latkiem;
  • ponownie ważnym "narzędziem" gracza będzie telefon, który posłuży do prowadzenia rozmów z przyjaciółmi. Jego funkcje zostaną jednak uproszczone w stosunku do „czwórki”, w przypadku której gracze narzekali, że dzwoniący telefon często przeszkadzał im w rozgrywce. No i rzadziej będą do nas dzwonić inne osoby :);
  • w grze nie zabraknie oczywiście przypadkowych mieszkańców miasta Los Santos, którzy tym razem mieli więcej do powiedzenia niż tylko kilka słów. Animacje każdego z nich zostały stworzone za pomocą techniki mo-cap. Jednym z nich jest przypominający Jezusa kapłan, którego spotkał Jimmy Franklin w czasie przejażdżki na Vespuci Beach.
  • w grze pojawi się system zarządzający zachowaniem mieszkańców miasta w taki sposób, by tworzyli oni wiarygodny obraz żyjącej metropolii. O odpowiednich porach będą wychodzili podlewać trawniki, opalać się itd., podobny system zarządza ruchem ulicznym, jego intensywnością i rodzajem pojawiających się na ulicach aut;
  • powrócą znane z Red Dead Redemption dynamiczne misje. W trakcie rozgrywki natkniemy się na różne wydarzenia, które mogą przynieść nowe zadania. Np. możemy natrafić na rozbity samochód lub autostopowicza, obok którego warto się zatrzymać i poznać, co ciekawego powie lub zrobi. Z kolei na pustyni możemy natrafić na dwa samochody wokół których na ziemi leżeć będą tajemnicze ciała. Jeśli zechcemy, będziemy mogli zbadać sprawę;
  • ścieżka dźwiękowa będzie generowana dynamicznie – intensywność muzyki ma zmieniać się w zależności od toczących się na ekranie wydarzeń (w czasie strzelanin będzie ona mocniejsza);
  • w grze pojawi się tryb multiplayer, ale szczegółów brak;
  • Rockstar wierzy, że GTA V będzie najbardziej innowacyjną grą wszech czasów. Poznając historię np. Michaela, automatycznie rozwijamy opowieść Trevora, ale w nieco inny sposób, a osiąganie punktów stycznych obu wątków fabularnych będzie dla graczy „ekscytujące”;
  • mieszkańcy będą zainteresowani wydarzeniami które dzieją się np. na ulicy gdy sprawdzamy jak dużo osiągnie nasze autko :);
  • premiera gry zapowiedziana jest na wiosnę 2013, jedyne platformy, o których mowa w chwili obecnej to PlayStation 3 i Xbox 360.
Pozostaje nam jedynie czekać na następne informacje, czyli do przyszłej środy, kiedy to R* wypuści następny zwiastun :).

A tutaj screeny z Game Informera: http://www.gtaforums...howtopic=531419

http://www.insidegam...a-5-screenshots

Użytkownik Majkel edytował ten post 12 listopad 2012 - 12:45

#2 Ventron

Huge Clucker

• Użytkownicy
  • 266 postów

Napisano 09 listopad 2012 - 15:51

Już taka bieda że trzeba odnośnik do zdjęć na kwejka robić xD ? Sporo informacji, czekam żeby jeszcze coś powiedzieli na temat PC.

Użytkownik Ventron edytował ten post 09 listopad 2012 - 15:52

I'm so sick of this shit.

#3 BlacK

Justice League Member ;>

• Redaktorzy
  • 698 postów

Napisano 09 listopad 2012 - 16:11

Wyświetl postUżytkownik Ventron dnia 09 listopad 2012 - 15:51 napisał

Już taka bieda że trzeba odnośnik do zdjęć na kwejka robić xD ? Sporo informacji, czekam żeby jeszcze coś powiedzieli na temat PC.

No. A na serio to nie chciałem by ten news zajmował aż tak dużo miejsca xD.

#4 Caman

Big Clucker

• Użytkownicy
  • 85 postów

Napisano 09 listopad 2012 - 19:48

Zapowiada się naprawdę świetnie. Zobaczymy, jak to będzie wyglądać w praktyce.

#5 BlacK

Justice League Member ;>

• Redaktorzy
  • 698 postów

Napisano 09 listopad 2012 - 20:41

Mam nadzieję że będzie świetnie, tylko żeby nie było podobnie jak w GTA:IV :)

#6 Pabi

Mastah

• Użytkownicy
  • 292 postów

Napisano 09 listopad 2012 - 23:31

Cytat

• pomiędzy misjami (czasem w ich trakcie) można będzie przełączać się między postaciami w dowolnym momencie. Gdy będziemy grać np Michaelem, Trevor i Franklin będą wykonywać swoje zajęcia. Pozwala to na ukończenie misji na wiele sposobów, każda postać ma przydzielone inne zadanie;
  • zmiany postaci można będzie dokonywać także w niektórych bardzo ciekawych misjach. W jednym z opisanych w magazynie zadań Michael i Trevor (Tu był opis misji, ale nie chcę wam dawać spoilerów). W tym momencie gracz może zdecydować, czy chce grać jako Michael i wdać się w bezpośrednią strzelaninę, czy też jako Franklin (zaczajony na dachu sąsiedniego budynku) sprzątnąć przeciwników ze snajperki. Zmiana bohatera odbywa się bardzo płynnie, w bardzo filmowy sposób. W tej samej misji, w czasie późniejszej ucieczki helikopterem, możemy wybrać, czy jako Franklin próbujemy ze snajperki zdjąć pilotów innych śmigłowców, czy jako Michael strzelać z karabinu przez otwarte drzwi maszyny, czy też jako Trevor pilotować helikopter;
Te dwa podpunkty przerażają mnie najbardziej, nie czuje GTA z perspektywy gry kilkoma postaciami, za bardzo odstaje od klimatu całej serii wg mnie. Ciekawi mnie jak to będzie wyglądało w praktyce..
Co do reszty to wielki props, coraz bardziej nie mogę się doczekać gry. Najbardziej podjarała mnie jazda na nartach wodnych, eh.. Mogła by już być ta wiosna :rolleyes:

#7 BlacK

Justice League Member ;>

• Redaktorzy
  • 698 postów

Napisano 09 listopad 2012 - 23:57

Wyświetl postUżytkownik Pabi dnia 09 listopad 2012 - 23:31 napisał

Te dwa podpunkty przerażają mnie najbardziej, nie czuje GTA z perspektywy gry kilkoma postaciami, za bardzo odstaje od klimatu całej serii wg mnie. Ciekawi mnie jak to będzie wyglądało w praktyce..
Co do reszty to wielki props, coraz bardziej nie mogę się doczekać gry. Najbardziej podjarała mnie jazda na nartach wodnych, eh.. Mogła by już być ta wiosna :rolleyes:

Zobaczymy jak to wyjdzie, przynajmniej nie będzie np. jedna postać umiera gramy następną itd. :)

#8 Caman

Big Clucker

• Użytkownicy
  • 85 postów

Napisano 10 listopad 2012 - 00:11

Po głębszych przemyśleniach co do sprawy z głównymi bohaterami, dochodzę do wniosku, że jest to trochę kiczowate spoglądając chociażby z punktu widzenia starszych GTA. Zawsze było coś takiego jak 'przywiązanie do głównego bohatera', wczuwało się w niego, w jego rolę. Teraz próbując wczuć się w rolę jednego, przełączając się na drugiego będzie lipa, ale z drugiej strony w końcu działamy w paczce trójki przyjaciół, więc może to jakoś ujdzie.

#9 Gambolputty

Big Clucker

• Użytkownicy
  • 69 postów

Napisano 10 listopad 2012 - 00:15

IMHO to jest taka podstawa do wprowadzenia co-opa z prawdziwego zdarzenia (nie jak w Saints Row gdzie drugi gracz jest tak trochę doklejony na siłę)

#10 Caman

Big Clucker

• Użytkownicy
  • 85 postów

Napisano 10 listopad 2012 - 00:24

Jeśli te trzy postacie będą mocno ze sobą powiązane to ujdzie, ale jeśli będą spotykać się w co 10 misji to chujowo jak barszcz.

#11 CallahanPL

High-roller

• Użytkownicy
  • 826 postów

Napisano 10 listopad 2012 - 06:36

Nowy plakat GTAV +18
Spoiler

#12 How high

ZTM - Zmęczony Tym Wszystkim

• Użytkownicy
  • 705 postów

Napisano 10 listopad 2012 - 10:50

A ja proponuję coś takiego:
Skoro trzech bohaterów będzie grało na raz, to fabuła będzie możliwa także do przejścia po LANie. I kiedy ty jesteś jedną postacią, w tym samym czasie dwóch twoich znajomych kieruje resztą postaci.
Jakby to tak działało to czemu nie, ale gta to zawsze tylko singiel, rockstarsi nigdy nie umieli multi zrobić, dopiero gracze sami zaczęli...
Dołączona grafika
Nadgorliwość gorsza od faszyzmu...

#13 Mario

Harvest Maniac

• Użytkownicy
  • 101 postów

Napisano 10 listopad 2012 - 10:57

Wyświetl postUżytkownik How high dnia 10 listopad 2012 - 10:50 napisał

Skoro trzech bohaterów będzie grało na raz, to fabuła będzie możliwa także do przejścia po LANie. I kiedy ty jesteś jedną postacią, w tym samym czasie dwóch twoich znajomych kieruje resztą postaci.
Jakby to tak działało to czemu nie, ale gta to zawsze tylko singiel, rockstarsi nigdy nie umieli multi zrobić, dopiero gracze sami zaczęli...
Ok, już wprowadzamy.

#14 BlacK

Justice League Member ;>

• Redaktorzy
  • 698 postów

Napisano 10 listopad 2012 - 11:15

Wyświetl postUżytkownik How high dnia 10 listopad 2012 - 10:50 napisał

Napisz do R*, na 0.1% wprowadzą :).

#15 wailcashew

Little Clucker

• Zbanowany
  • 14 postów

Napisano 10 listopad 2012 - 13:15

Wyświetl postUżytkownik BlacK dnia 09 listopad 2012 - 15:12 napisał

Los Santos - Teren który będzie nam udostępniony będzie większy niż GTA:SA, GTA IV i Red Dead Redeption razem wzięte (Przejechanie zajmie nam około 30 minut). Pojawią się lokacje podwodne, które będzie można eksplorować z pomocą sprzętu do nurkowania. Poza tym oczywiście jeszcze np. Góra Chilliad :);
Ciekawi mnie, czy będziemy mogli dostać się do miasteczek za Los Santos, które były w San Andreas.

powrócą znane z Red Dead Redemption dynamiczne misje. W trakcie rozgrywki natkniemy się na różne wydarzenia, które mogą przynieść nowe zadania. Np. możemy natrafić na rozbity samochód lub autostopowicza, obok którego warto się zatrzymać i poznać, co ciekawego powie lub zrobi. Z kolei na pustyni możemy natrafić na dwa samochody wokół których na ziemi leżeć będą tajemnicze ciała. Jeśli zechcemy, będziemy mogli zbadać sprawę;/
Więc będzie też pustynia, super. Fajnie, że panowie z Rockstaru skupili się na szczegółach (zresztą chyba jak zawsze).

w grze pojawi się tryb multiplayer
Hm, multiplayer w GTA IV to porażka, póki co mam jeszcze nadzieję, że w V będziemy mogli spodziewać się czegoś znacznie lepszego.

Pojawią się 3 grywalne postacie
Tego się obawiałem, zdecydowanie wolałbym jednego głównego bohatera, niż ich masę. Potem wszystko się miesza, trudno jest ogarnąć co i jak - no chyba, że R* znalazło na to sposób i fabuła nie będzie zbyt przesadzona.

#16 CallahanPL

High-roller

• Użytkownicy
  • 826 postów

Napisano 10 listopad 2012 - 14:05

Wsie pozostają, SF i LV odchodzą.

#17 Hulk

Gangsta

• Użytkownicy
  • 387 postów

Napisano 10 listopad 2012 - 15:07

za to miasto będzie w c*** duże

Dołączona grafika

#18 magik1991

Newbie

• Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 10 listopad 2012 - 15:47

Wyświetl postUżytkownik Hulk dnia 10 listopad 2012 - 15:07 napisał

za to miasto będzie w c*** duże

Dla mnie jest to duży plus, lubię pojeździć sobie po mieście, a akurat z tego co tutaj przeczytałem przejechanie całego LS zajmie nam około 30 minut. :)

Użytkownik magik1991 edytował ten post 10 listopad 2012 - 15:56

#19 CallahanPL

High-roller

• Użytkownicy
  • 826 postów

Napisano 10 listopad 2012 - 15:54

30 minut samo przejechanie, a porównywanie miejsc z oryginalnego SA ze 2h. : D

#20 BlacK

Justice League Member ;>

• Redaktorzy
  • 698 postów

Napisano 10 listopad 2012 - 15:56

Gram w SA od trzech lat, a nadal nie znam wszystkich miejsc w tej grze w 100%. Ile zajmie dogłębne poznanie GTA:V?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych